Fico o konflikte na Ukrajine: Tvrdý ODKAZ našej vláde!

Dátum:

Naša vláda a ministerstvo obrany sa rozhodli pomôcť Ukrajine v konflikte a po útoku Ruska posiela Slovensko pomoc vo forme leteckého benzínu či munície v hodnote niekoľkých miliónov. Tieto kroky kritizuje šéf Smeru Robert Fico, ktorý by podľa vlastných slov konal inak.

Jaroslav Naď ohlásil spolu s Eduardom Hegerom pomoc Ukrajine vo forme nielen humanitárnej, ale aj finančnej a materiálnej. Východným susedom, ktorí sú už niekoľko dní pod útokom Ruska, tak posielame benzín, no aj muníciu v hodnote miliónov eur. Okrem toho prijímame denne tisícky vojnových utečencov, ktorým plánujeme podľa návrhu Matoviča pomôcť aj finančne. Na východné hranice zároveň dostaneme posilu 1 200 vojakov NATO a protivzdušný systém Patriot.

Zuzana Čaputová schvaľuje aj žiadosť ukrajinského prezidenta Zelenskyjho o prijatie krajiny do EÚ. Voči viacerým krokom vlády sa na novom videu ohradil šéf Smeru Robert Fico, ktorý nesúhlasí so zaslaním vojenskej pomoci či s prijatím vojakov NATO na našom území. Vládu a prezidentku vyzval, aby sa venovali Slovensku a národným záujmom.

Radikalizujú situáciu a zbytočne vyhrocujú napätie. V tomto by som sa správal odlišne… Ruská agresia na Ukrajine neukončila na Slovensku ani ochorenie COVID-19, ani drastické zdražovanie, práve naopak, zvyšovanie cien môže pokračovať ešte v rýchlejšom tempe,“ myslí si. Požaduje tiež, aby sme na hranice umiestnili našich vlastných profesionálnych vojakov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Robert Fico

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...