Roberta Fica odviedli pred pár dňami na políciu, kde mal vypovedať. Incident sa týkal trestného činu podnecovania, keďže šéf Smeru mal zvolávať ľudí na pripravovaný bratislavský protest. Strana Smer má však už plán a po sviatkoch chystá ďalší krok.

Robert Fico je aktuálne obvinený z trestného činu podnecovania, keďže mal nahovárať ľudí na účasť na bratislavských protestoch počas zákazu vychádzania. Tieto slová potvrdil na tlačovej besede aj policajný prezident Štefan Hamran.

Odmietame akékoľvek politické vplyvy na činnosť našich policajtov. Policajti budú konať nestranne a nezávisle. V priebehu minulého týždňa ukázali, že máme potenciál a dokážeme konať vo vzťahu ku komukoľvek. Boli sme obviňovaní, že policajný zbor pošliapal ústavné práva pána poslanca. My veľmi dobre poznáme práva a oprávnenia našich príslušníkov. Obvinený Robert Fico nebol zadržaný, bol predvedený na základe dožiadania orgánu činného v trestnom konaní,“ uviedol Hamran.

16. decembra bol Fico predvedený na výsluch, ale podľa policajného prezidenta tam strávil dve hodiny, no odmietol vypovedať. Aktuálne sa čaká na rozhodnutie dozorujúceho prokurátora. Smer sa navyše hneď po sviatkoch chystá 6. januára zvolať mimoriadne rokovanie parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť v súvislosti s Ficovým predvedením na polícií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  HNtelevízia │ Foto: FB/Robert Fico, Webnoviny