Robert Fico ako aj Peter Pellegrini pokračujú v prejavovaní nespokojnosti so súčasnými nariadeniami vlády. Podľa predsedu Smeru je neprípustné, aby boli ľudia delení na zaočkovaných a nezaočkovaných, a tak sa rozhodol podať podnet na Ústavný súd a zorganizovať veľký protivládny protest.

Opozícia neprestáva s kritikou vládnych nariadení a najnovšie sa obuli do očkovacieho procesu. Smeru ani Hlasu sa nepáči, že nezaočkovaní obyvatelia by mali prísť o niektoré výhody, ktoré získajú tí zaočkovaní. Robert Fico, ktorý nedávno podal trestné oznámenie kvôli nákupu testov, v najnovšom videu jasne uviedol, aké kroky chystá.

Politik sa v pondelok obrátil na Ústavný súd, keďže vyhlášku, ktorá nariaďuje nezaočkovaným po návrate na Slovensko 14-dňovú karanténu, považuje za protiústavnú. Návrh už podpísal potrebný počet poslancov a bol doručený na Ústavný súd. „Nie je možné vytvárať dve kategórie ľudí – zaočkovaných a nezaočkovaných s tým, že zaočkovaní budú mať nejaké výhody, s ktorými sa potom obmedzujú tí, ktorí zaočkovaní nie sú,“ uviedol.

Už raz sme tento súboj na ÚS SR minulý týždeň vyhrali, ale vláda ignoruje Ústavu SR a arogantne opätovne prijala takú istú vyhlášku. Končí nám trpezlivosť a 1. septembra na Deň Ústavy SR organizujeme celoslovenský protivládny protest. Miesto a čas sa včas dozviete,“ dodal. Je tak zrejmé, že začiatkom septembra sa bude opäť organizovať protest s podporou opozície.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Robert Fico