Po obvinení Roberta Kaliňáka a Roberta Fica sa šéf Smeru na tlačovej besede poriadne rozohnil. Dokonca rozposlal európskym lídrom aj podpredsedníčke Európskej komisie list, v ktorom hovorí o falšovaní podpisu vyšetrovateľa Úradom špeciálnej prokuratúry.

Robert Fico, o ktorom píšu aj zahraničné médiá v súvislosti s obvinením, sa na tlačovej besede rozhodol zaútočiť na Úrad špeciálnej prokuratúry. Šéf Smeru tvrdí, že úrad sfalšoval podpis vyšetrovateľa NAKA: “Vymysleli si obvinenie, celé ho vyfabrikovali a sfalšovali podpis košického vyšetrovateľa, ktorý, podľa mňa, si to uznesenie ani neprečítal a dnes s ním pracuje. Toto je práca Lipšica a Matoviča,” uviedol expremiér. Ten zároveň hovorí o podpore európskych premiérov po tom, čo ich o veci informoval.

Vyšetrovateľ NAKA Jaroslav Vereščák ale pre Denník N potvrdil, že jeho podpisy na vznesení obvinenia, ako aj na uznesení o začatí trestného stíhania sú stopercentne pravé. “Uznesenie som osobne podpísal po tom, ako som ho postupne, po dlhšiu dobu spracoval na základe dôkaznej situácie, v súlade s Trestným poriadkom,” dodal s tým, že k vyjadreniam obvinených osôb nepodá vyhlásenie. K prípadu prijatého listu od Fica sa vyjadrila pre ČT aj podpredsedníčka Európskej komisie Věra Jourová.

Opozičného poslanca skritizovala za slová na adresu prezidentky Zuzany Čaputovej: “Nazvať prezidentku Čaputovú americkou paničkou, to je za čiarou všetkého mysliteľného, čo sa v politike môže diať… Toto je urážka, ktorá vôbec nemá úroveň,“ uviedla so slovami, že naša prezidentka je dáma s hodnotami, ktoré si všetci prajeme. Predniesla presvedčenie, že verejnosť by sa o Ficovom prípade mala dozvedieť čo najviac s tým, že je dôležité, aby proces nemal chyby. Dodala, že nie je v ich kompetencii konať v prípadoch individuálnych káuz politikov, no situáciu bude so záujmom sledovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk, FB/Robert Fico, ceskatelevize.cz │ Foto: FB/Robert Fico