Robert Fico ostával po voľbách novej prezidentky záhadne ticho. Po oficiálnej gratulácii sa rozhodol konečne prehovoriť a Zuzane Čaputovej poslal drsný odkaz s jasným posolstvom!

V prezidentských voľbách zvíťazila liberálna kandidátka Zuzana Čaputová a do Bruselu sa zrejme vráti porazený kandidát Maroš Šefčovič, ktorého na záver kampane finančne podporila strana Smer štedrým darom 230-tisíc eur.

Robert Fico ostával po voľbách záhadne ticho, no po oficiálnej gratulácii sa napokon rozhodol konečne prehovoriť a Čaputovej poslal veľavravný a drsný odkaz: “Rád by som sa mýlil, ale som presvedčený, že do Prezidentského paláca prichádza politika, ktorá nie je zmenou, ale kontinuitou predchádzajúceho päťročného pôsobenia. Obávam sa, že rozdelenie slovenskej spoločnosti sa bude ešte viac prehlbovať a čoraz ťažšie sa bude hľadať konsenzus pri hodnotových, sociálnych, ako aj zahraničnopolitických otázkach,” uviedla strana Smer podľa HNonline.

Fico tak už teraz predpovedá ťažký dialóg s novou prezidentkou, ktorá sa do stretnutia s predsedom strany rovnako nehrnie a uviedla, že prioritné je pre ňu stretnutie s premiérom Slovenska Pellegrinim. Čaputová tiež uviedla, že Fico na Ústavný súd nepatrí a mali by na tomto poste figurovať skôr nezávislí ľudia.

Po voľbách sa o slovo prihlásil aj dosluhujúci prezident Andrej Kiska, ktorý avízuje založenie vlastnej strany a zjavne tak bývalému premiérovi vracia úder na jeho niekdajší výrok “nikam neodchádzam”: “Založím politickú stranu. Chcem spojiť slušných a ochotných ľudí a zmeniť našu krajinu k lepšiemu. Prezident musí byť nadstranícky, a preto všetky ďalšie informácie prezradím až po skončení mandátu 17. júna,” prezradil v novom videu.

Zdroj: slovensko.hnonline.sk │ Foto: Facebook