Robert Fico na nahrávke na chate pri Leviciach priznal, že mu počas dovolenky vykradli kanceláriu na Súmračnej, hoci to nenahlásil polícii. V rozhovore Kaliňáka a Gašpara zas padlo aj meno Lučanského. Šéf Smeru reagoval i na slová o naštvanom Kočnerovi a napokon prezradil aj to, že v Grécku prekonal Covid.

Fico na monitorovanej chate priznal, že jeho augustová dovolenka s priateľkou v Grécku nedopadla najlepšie. Podľa svojich slov sa hneď po príchode uňho prejavili príznaky Covidu a na tretí deň pri raňajkách odpadol. Pomáhať mu mal nemecký kardiológ, ktorý náhodou sedel pri vedľajšom stole a domnieval sa, že má infarkt.

Šéf Smeru skončil v nemocnici, kde potvrdili lekári Covid s tým, že pod kolaps sa podpísala vysoká teplota a nízky tlak. V nemocnici ho spoznal študent lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave a následne ho navštívila polícia. Už v noci ale expremiér podpísal reverz a ďalších 14 dní musel ostať v karanténe: “11 dní som bol zatvorený v jednej klimatizovanej miestnosti, takto som sa pozeral na more, ale oni ma stále nechceli pustiť, pokiaľ nemám PCR,” povedal.

Napokon sa rozhodol nečakať na testy a na Slovensko odišiel podľa denníka Postoj zrejme “načierno”. Po návrate putoval na Kováčikov súd, kde sa ho novinári pýtali, či je po dovolenke zaočkovaný alebo pobudol v karanténe. Fico to vtedy odmietol komentovať. Na chate dodal, že aj po prekonaní ochorenia sa necíti najlepšie: “Jediné, čo ma trápi, je to, že sa neviem zbaviť dutín. Inak nemám nič, akože teploty nie, to je všetko v pohode… Ja som celý piatok ležal, celú sobotu som zrušil program a dneska ráno som bol v tom, že zruším aj tú Banskú…,” sťažoval sa. “Únava, stále mám plechovú chuť v ústach, neviem, čo to je, takú, že jak keby som necítil stále niečo. Strašná choroba, strašná. A pritom, nemal som ťažký priebeh, ja som normálnu chrípku mal,” dodal na záver a zopakoval, že sa nedal zaočkovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: postoj.sk │ Foto: FB/Robert Fico