Predseda Smeru Robert Fico zvolal tlačovú besedu, na ktorej oznámil, že chce opäť na mimoriadnej schôdzi odvolávať súčasného ministra vnútra Romana Mikulca. Zároveň na sociálnej sieti zverejnil výzvu prezidentke Zuzane Čaputovej, aby zastavila nový schválený zákon o výhodách zaočkovaných.

Líder opozičnej strany Smer zvolal v nedeľu tlačovú besedu, na ktorej oznámil, že sa pravdepodobne v pondelok bude na mimoriadnej schôdzi opäť odvolávať minister vnútra Roman Mikulec. Toho sa pokúšal odvolať aj nedávno, no neúspešne. Ako dôvod uvádza pozastavenie činnosti vyšetrovateľky z tímu Úradu inšpekčnej služby Diany Santusovej, ako aj obavy z manipulovania vyšetrovaní.

Okrem toho sa výrazne ohradil voči pred chvíľou schválenému zákonu, ktorý zvýhodňuje zaočkovaných občanov. Fico považuje novelu za protiústavnú a diskriminačnú. Prezidentku Zuzanu Čaputovú vyzval, aby novelu vetovala a plánuje sa tiež obrátiť na Ústavný súd, kde chce účinnosť novelizácie pozastaviť. Tento podnet Smeru majú podporiť aj niektorí nezaradení poslanci NR SR.

Expremiér je tiež presvedčený, že vyhláška Úradu verejného zdravotníctva spôsobí na Slovensku chaos a nikto netuší, v ktorých prevádzkach budú opatrenia platiť. Myslí si, že zákon má len donútiť občanov nechať sa zaočkovať a že sú obmedzované ich ľudské práva. Voči zákonu sa ohradili už počas piatkového rokovania desiatky protestujúcich, ktorí sa zišli pred budovou Národnej rady, kde mali aj vulgárne nadávať poslancovi SaS.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia │ Foto: FB/Robert Fico, Zuzana Čaputová, YT/HNtelevízia