Robert Fico čelí obvineniu NAKA za viaceré závažné podozrenia. Jeho kolega a exminister Robert Kaliňák je aktuálne v kolúznej väzbe a Šéf Smeru sa domnieva, že tam môže pobudnúť aj dlhú dobu. Najnovšie poslal odkaz prezidentke Zuzane Čaputovej, ktorú opäť spojil s Amerikou. 

Po obvinení Roberta Fica zverejnila svoje stanovisko k situácii aj Zuzana Čaputová. Pred niekoľkými hodinami tiež prezidentka natočila video v ruštine, ktoré adresovala ruským vojskám na území Ukrajiny. Robert Fico sa vo štvrtok spolu s ďalšími predstaviteľmi strany Smer postavil pred novinárov, kde prezentoval svoj názor na aktuálne dianie.

Šéf opozičnej strany je presvedčený, že jeho stíhaním, ako aj stíhaním ďalších politikov, sa vláda snaží zbaviť opozície, hoci podľa policajného prezidenta Hamrana majú existovať u vyšetrovateľov dôkazy. Zároveň podal sebavedomé vyhlásenie, v ktorom označil Smer za víťaza ďalších parlamentných volieb, hoci v prieskumoch dlhodobo vedie Hlas a podobnú percentuálnu podporu ako Smer má medzi voličmi aj strana SaS.

Fico napokon prisľúbil, že keď bude vo vláde, nikdy sa nepodujme na jednu vec: “Dávam verejný sľub, že nech je to akýkoľvek poslanec Národnej rady, nikdy nebudem súhlasiť s väzobným stíhaním takéhoto poslanca,” poznamenal. Poslankyňa Zemanová (SaS) však pripomenula, že Fico už v minulosti hlasoval za vzatie do väzby Ivana Lexu.

Na záver avizoval, že dnešným dňom sa pokusy opozície o odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca neskončili a ďalší návrh podajú čoskoro. Skritizoval tiež prezidentku, ktorej ruské video označil za “americké divadlo”: “Už jej chýbali iba šaty z americkej zástavy,“ rýpol si. Skonštatoval, že do nasledujúcich prezidentkých volieb chce strana Smer postaviť nejakého protikandidáta ako “protiváhu americkej agentke”. “Musíme nájsť človeka, ktorý bude hájiť slovenské záujmy. Ktorý síce bude rešpektovať členstvo v EÚ a NATO, ale bude robiť svetovú politiku na všetky štyri strany, nie iba smerom na západ,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto:  FB/Robert Fico