Krimi Fico prehovoril o generálovi Lučanskom: KONFLIKT s moderátorom Na telo!

Fico prehovoril o generálovi Lučanskom: KONFLIKT s moderátorom Na telo!

Nedeľné poobedie patrilo v televízii Markíza už tradične politickej diskusii v relácii Na telo s moderátorom Michalom Kovačičom. Ten sa nevyhol konfliktu s pozvaným šéfom Smeru Robertom Ficom. Expremiér sa okrem iného vyjadril aj k výsledkom vyšetrovania smrti generála Lučanského.

Pozvanie do relácie Na telo prijal okrem podpredsedu parlamentu Petra Pčolinského i šéf Smeru Robert Fico. Okrem témy zdravotníctva sa expremiér vyjadril aj k výsledkom vyšetrovania smrti generála Lučanského. Prípad jeho úmrtia totiž definitívne uzavrela Krajská prokuratúra v Prešove so slovami, že Lučanský spáchal v cele samovraždu, pričom bolo vylúčené cudzie zavinenie.

Poslanec Smeru Ľuboš Blaha pritom nedávno na Markíze tvrdil, že „Lučanský bol zavraždený“ a má o tom dôkazy. Keď sa Michal Kovačič opýtal Fica, či sa za Blahov výrok ospravedlní, prišla nečakaná odpoveď: „Prokuratúra sa venovala iba samotnému aktu úmrtia, ktoré je naďalej veľmi záhadné. Nie sú všetky okolnosti vyšetrené, vôbec sa nevyšetrilo doteraz, ako to bolo s tými vážnymi zraneniami, ktoré pán Lučanský mal…  Generál Lučanský zomrel za záhadných okolností, to budem tvrdiť aj naďalej,“ uviedol Fico.

Moderátor predložil na stôl papier so slovami, že existuje asi 20 strán možných dôkazov o zraneniach, a taktiež zopakoval tvrdenia prokuratúry, že cudzie zavinenie bolo v tomto prípade vylúčené. Napriek tomu došlo so šéfom Smeru ku konfliktu a Fico naďalej obhajoval svoje slová. Rovnako tak považuje Blahov výrok len za názor, na ktorý má právo. Kovačič má na vec celkom iný pohľad, pričom ich slovnú prestrelku si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Televízia Markíza/Na telo s Michalom Kovačičom│ Foto: Televízia Markíza, FB/Milan Lučanský