Nahrávka z chaty pri Leviciach odhalila aj to, že Roberta Fica a jeho kanceláriu na Súmračnej ktosi vykradol. Zmiznúť malo politikovi 50-tisíc eur, zlaté mince a ďalšie veci. Lucia Ďuriš Nicholsonová už podala trestné oznámenie, aby sa táto vec prešetrila. 

Fico v nahrávke uviedol aj to, že krádež nenahlásil polícii, lebo: „Komu budem vysvetľovať, že som mal 50-tisíc v kancelárii alebo niečo podobné?“ Na druhý deň po tom, ako europoslankyňa ohlásila podanie trestného oznámenia, sa napokon rozhodol šéf Smeru odhaliť, prečo sa s krádežou neobrátil na políciu.

Ako príklad uviedol, že keď mu v 90-tych rokoch vykradli byt, nič sa napokon nezistilo okrem toho, že musel zanechať v policajnej databáze svoje odtlačky prstov. Podotkol aj záhadnú vetu o tom, že sa o krádeže stará úspešne „mimopolicajnou“ cestou, hoci bližšie neuviedol, čo presne to znamená.

Napokon vysvetlil aj to, čo robila v jeho kancelárií 50-tisícová hotovosť: „A že som mal hotovosť v kancelárii? Čo je na tom zvláštne, keď neverím bankám a časť úspor, mimochodom, získaných predajom zariadenia z predchádzajúceho bytu, mám v hotovosti?“ Je však viac ako zaujímavé, ak poslanec, ktorý za rok zarobil niečo cez 39-tisíc eur, mávne len tak rukou nad krádežou 50-tisícových úspor z predaja zariadenia: „Ja na to kašlem, na takéto veci,“ uviedol spokojne kamarátom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Robert Fico, Lucia Ď. Nicholsonová