Robert Fico, ktorý sa netají svojím zamietavým postojom voči očkovaniu proti Covidu, sa opäť vyjadril k mimoriadne aktuálnej téme na sociálnej sieti. Svoj názor zhrnul v šiestich bodoch, ktoré odprezentoval verejne svojim voličom. 

Predseda Smeru – SD sa už dlhšiu dobu netají názorom, že očkovaniu neverí. Napriek tomu, že súčasná vláda aj odborníci sa snažia o čo najvyššiu účasť obyvateľov, aby sa tak dosiahla kolektívna imunita, Robert Fico otvorene hovorí o biznise farmafiriem. Len pred pár dňami sa navyše nečakane zúčastnil súdneho pojednávania s Dušanom Kováčikom, ktorý ostáva naďalej vo väzbe.

Opozičný líder sa rozhodol po medializácií informácií o tom, že sa krátko po dovolenke dostavil na súd bez absolvovania karantény, vyjadriť na sociálnej sieti. Okrem iného opäť zdôraznil dôvody, pre ktoré nesúhlasí s povinným očkovaním a svoj názor zhrnul do šiestich bodov.

Som zásadne za dobrovoľnosť očkovania. Nikoho nemožno k očkovaniu nútiť, je to v rozpore s našim aj medzinárodným právom. Neverím v očkovanie. Veľa študujem a čítam. A neverím viac a viac. Nechcem sa dať zaočkovať. Za očkovaním vidím obrovský biznis farmafiriem a príjmy pre médiá, ktoré robia klamlivú očkovaciu kampaň. Chcem objektívne údaje o rizikách a výhodách očkovania. Neúčinnosť očkovania sa úmyselne zatajuje, u nás totálne. Naše médiá nezverejnia o neúčinnosti ani to, čo je v zahraničí hotová nespochybniteľná vec. Farmafirmy bezbožne bez kritiky médií zvýšili ceny. Pfizer išiel hore z 15,50 na 19,50 € za vakcínu a nikto nešomral. A kto by mal? Firmy zarobia miliardy a časť z tých peňazí skončí aj v médiách a na úplatkoch. Potrebujem na to vysokú školu, aby som pochopil, prečo sa už presadzuje tretia dávka vakcíny a uvažuje o permanentnom očkovaní?“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Robert Fico