Robert Fico natočil na sociálnej sieti krátke video, v ktorom predstavil nové vízie, ktoré chce prostredníctvom strany Smer presadiť v najbližšom období. Ide o poriadne nečakané návrhy, najmä jeden, ktorým by chcel vo viacerých odvetviach skrátiť pracovný týždeň.

Predseda strany Smer predstavil na sociálnej sieti pred niekoľkými hodinami neštandardné a nové návrhy. Uviedol ich krátko pred svojím odchodom na východ Slovenska, kde má v pláne navštíviť Zemplín, Trebišov, Michalovce a Sobrance, rovnako ako Prešovský kraj.

„Chcem počúvať nálady ľudí, ale hlavne chceme testovať niektoré idey, ktoré chceme pretaviť do legislatívnych iniciatív,“ priblížil svoje zámery expremiér, ku ktorému sa nedávno vyjadril nelichotivo minister vnútra Roman Mikulec.

Fico uvádza, že nechce zaťažovať peňaženky obyvateľov a radšej by peniaze získal cez osobitné odvody bánk, ktoré podľa neho počas tohto obdobia zarobili. Namiesto zvýšenia daní všeobecne by taktiež zvýšil dane len u osôb s nadštandardnými príjmami, ktoré sa pohybujú cez 3 000 eur mesačne. Napokon šokoval aj slovami o produktivite práce a je presvedčený, že sa v praxi osvedčili nové metódy. Chcel by preto presadiť aspoň v niektorých odvetviach 4-dňový pracovný týždeň, kedy by zamestnanci odrobili počas 4 dní o čosi naviac.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj Foto: FB/Robert Fico