Protipandemické opatrenia prijaté vládou sú dlhodobo terčom útokov zo strany verejnosti i opozičných politikov. Šéf strany Smer-SD sa najnovšie rozhodol ukázať, aké nezmyselné a nelogické sú pravidlá Hegerovej vlády.

Robert Fico a Erik Kaliňák sa rozhodli navštíviť niekoľko obchodov s oblečením a reštaurácií, aby ukázali nezmyselnosť zavedených opatrení. Na úvod vyrazili do špecializovaného športového obchodu, kde bolo možné kúpiť si tenisky, no o meter ďalej už boli zimné bundy opáskované ako zakázaný tovar. ,,To nedáva žiadnu logiku ani zmysel,“ povedal vo videu bývalý premiér.

Ich druhá návšteva bola vo veľkom zahraničnom obchodnom dome v Bratislave, kde bolo možné kúpiť si akýkoľvek tovar bez obmedzení. ,,Takže otázka je jednoduchá- koho to, preboha, Matovič s Hegerom podporujú?“ pýtala sa šéf smerákov, pričom naznačuje, že naše opatrenia nahrávajú supermarketom so zahraničným majiteľom.

Podpredseda opozičnej strany Erik Kaliňák následne zavítal do Rusoviec, kde boli všetky reštaurácie zatvorené. ,,A teraz sa nachádzame v Maďarsku, dva kilometre od Rusoviec, kde si môžete dať pokojne kávu, ísť na obed, zacvičiť si vo fitnescentre, ísť do kaderníctva alebo nakúpiť všetky darčeky, ktoré potrebujete,“ hovorí vo videu mladý politik sediac pri kávičke.

Fico sa v závere záznamu rozhodol vyzvať vládnu koalíciu, aby prijala jasne čitateľné pravidlá, ktoré nevytvárajú chaos a neničia našich podnikateľov. „Páni z vládnej koalície, trváte na opatreniach, ktoré na jednej strane vo veľkom umožňujú šírenie covidu a na strane druhej výrazne poškodzujú slovenských podnikateľov a velebia zahraničné reťazce. Tomu sa hovorí ekonomická velezrada,“ povedal opozičný líder, ktorý by sa radšej inšpiroval opatreniami v Poľsku a Maďarsku.

Celé video z dielne strany Smer-SD

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: FB/Robert Fico  |  Video: YT/SMER-Sociálna Demokracia