Prezidentka Zuzana Čaputová pozvala na stretnutie s pápežom Františkom aj významné osobnosti či politikov. Medzi pozvanými však budú chýbať opoziční lídri Peter Pellegrini aj Robert Fico. Predseda Smeru napokon poslal prezidentke ostrý odkaz na sociálnej sieti.

Zuzana Čaputová prijala pred malou chvíľou v Grasalkovičovom paláci pápeža Františka. Na stretnutie so Svätým Otcom pritom pozvala aj mnohé známe osobnosti a tváre politiky. Kým z koalície majú podľa informácií portálu Aktuality na stretnutí bohaté zastúpenie všetky strany, opozícia sa až na pár výnimiek nedostavila. Problémom je podmienka zaočkovanosti.

Pápeža tak neuvidí líder strany ĽSNS ani Peter Pellegrini, no za Hlas prijal pozvanie Erik Tomáš a Richard Raši. Chýbať budú aj predstavitelia a šéf Smeru Robert Fico. Ten sa na sociálnej sieti rozohnil a svoju neúčasť na stretnutí s pápežom zhodil na prezidentku: „Každý vie, že na stretnutie so Svätým Otcom u Čaputovej môžu len zaočkovaní. Prezidentka úmyselne podmienila toto stretnutie zaočkovaním, pretože dobre vie, že nie som, podobne ako iní opozičníci, fanúšikom očkovania. Tak ako vláda zneužila Svätého Otca na očkovaciu kampaň. Hoci moje priezvisko začína na F, nevolám sa Farizej a nič okrem presvedčenia, že očkovanie je v prospech môjho zdravia, ma neprinúti podstúpiť vakcináciu,“ zopakoval svoj názor.

Želám si úspešnú návštevu Svätého Otca, ako aj to, aby ľudia mali slobodu rozhodovania pri očkovaní, a aby sme experimentálnymi vakcínami neohrozovali zdravie päťročných detí. Rovnako si želám, aby na povrch vyšli všetky šokujúce informácie o pozadí očkovania, jeho nepriaznivých účinkoch a obrovských ziskoch farmaceutických firiem. A o úlohe, ktorú v tejto zvrátenej mašinérii zohráva slovenská vláda a prezidentka,“ dodáva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: aktuality.sk, FB/Robert Fico │ Foto: FB/Robert Fico, Zuzana Čaputová