Po pondelkovom stretnutí Zuzany Čaputovej a Roberta Fica sa do nej predseda Smeru opäť obul. Na základe utorkového prejavu prezidentky k stavu Slovenskej republiky zvolal tlačovú besedu, na ktorej ju označil za prezidentku koalície a opakovane sa vyjadril k situácií v policajných zložkách.

V prezidentskom paláci sa v pondelok uskutočnilo prvé stretnutie prezidentky s predsedom Smeru, na ktorom s ním mala podľa informácií HNonline debatovať medzi štyrmi očami o situácií na Slovensku, ako aj v bezpečnostných zložkách. Jej hovorca Martin Strižinec prezradil, že Zuzana Čaputová Roberta Fica požiadala o rešpekt k deľbe moci a nepodnecovanie nenávisti, na ktorú môžeme doplatiť všetci. Nedávno sa do prezidentky obul Fico kvôli návšteve pápeža a ostré slová vypadli aj z poslanca Smeru Blahu.

Na dnešnom prejave v parlamente o stave republiky rovnako slová o nenávisti zopakovala: „Keď si však niekto myslí, že rozbehnutú nenávistnú vlnu osedlá, či dokonca využije vo svoj prospech, mýli sa. História nám už neraz ukázala, že nenávisť netvorí, ale ničí, a to aj svojho pôvodcu,“ uviedla. Fico je však presvedčený, že prezidentka sa vyhla objektívnosti a zastávala sa len koalície. „Neviem, prečo sa pani prezidentka stavia do tejto polohy. Predsa povinnosťou prezidenta je byť nadstranícky, byť hlavou štátu, reprezentovať krajinu a poukazovať na dobré aj zlé veci. Bol to prejav člena vládnej koalície,“ uviedol.

Taktiež tvrdí, že prezidentka zavádza v tvrdeniach, že nemá informácie o živých prípadoch a opäť sa rozohnil o stretnutí z mája 2021 na pôde SIS. Dodal, že v najbližších týždňoch plánuje ďalšie verejné zhromaždenia ľudí v uliciach. Na jeho slová zareagoval aj premiér Heger: „Robert Fico sa v pondelok prišiel totiž vyhrážať pani prezidentke. Ale nie len pani prezidentke, ale celému Slovensku. Je to podľa mňa nehorázna opovážlivosť a drzosť… Je to líder zloby a rozvratu,“ uviedol. „Zo Slovenska spravil krajinu, v ktorej malá skupina beztrestne bohatla na okrádaní štátu a občanov. Robert Fico tak pohŕdal občanmi a morálkou, že sa nehanbil bývať v dome daňového podvodníka,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: hnonline.sk │ Foto: YouTube/Zuzana Čaputová, FB/Robert Fico