Monika Tódová pred pár dňami zverejnila status, v ktorom ukázala rozhodnutie krajského súdu ohľadne istého článku o jej bývaní. Zároveň krátko na to publikovala vlastný článok o Ficovej kamarátke a čakateľke na prokuratúru. Fico na ňu podáva podnet na políciu. 

Robert Fico sa na tlačových besedách pravidelne obúval do novinárky Moniky Tódovej v súvislosti s jej bratislavskou nehnuteľnosťou. Istý denník napísal o nej a jej bývaní článok, pričom aj predseda Smeru ju nazýval „najbohatšou novinárkou“. Krajský súd v Bratislave však potvrdil rozhodnutie toho okresného a denník musel svoj článok o živote novinárky nad pomery stiahnuť. Tódová to oznámila na sociálnej sieti so slovami, že sa zakladal na klamstvách.

Na ďalší deň zároveň publikovala na DenníkuN svoj článok, ktorý sa týka Ficovej priateľky a čakateľky na prokuratúre Kataríny S.. Mladá žena, ktorej plat sa má pohybovať vo výške 600 eur, sa totiž vozila na luxusnom automobile a zdržiavala sa v nemenej luxusnej bytovke v River Parku. Budúca prokurátorka napokon uviedla, že auto patrí jej mame (ktorá pracuje ako opatrovateľka v Rakúsku) a byt nevlastní ani nemá v nájme. Faktom ale je, že v prípade zloženia justičnej skúšky v októbri, môže v novembri nastúpiť na prokurátorský flek.

Nevedno, či práve tento článok expremiéra pobúril natoľko, že sa s Monikou Tódovou rozhodol opäť vyraziť do boja. Ako uviedol na sociálnej sieti, podáva podnet na preverenie jej majetku: „Podávam preto podnet na políciu, aby preverila pôvod majetku Tódovej, vrátane hypo úveru, ktorý je podľa všetkého len zásterkou,“ myslí si. Fico uviedol, že Tódová „je tu na to, aby sa pomohlo ministrovi Mikulcovi podozrivému až po uši z korupcie“ či urobiť z Makóa „anjela“.

Po dlhšom čase znova vyjadril presvedčenie, že novinárka je platená z podozrivých zdrojov: „Je platená, bohvie odkiaľ a ako dobre za to, aby nevyberane klamala nielen o mne, ale aj mojich blízkych ľuďoch… Mám za sebou takú odbornú a politickú kariéru a toľko osobnej integrity, že žiadny lotor v sukni mňa ani mojich blízkych ľudí nebude bezdôvodne opľúvať… Tódovci mali plat vždy v stovkách euro, nie v tisícoch. Kto ich platí? Dostávajú čierne odmeny? Je známe, že najviac peňazí do Denníka N prichádza zo Sorosových nadácií, že Tódová je na americkej ambasáde ako doma. Byt si kúpili pár mesiacov po vražde Kuciaka a jeho priateľky. Dostala špeciálnu odmenu za špinavú robotu, ktorú po vražde odviedla?“ nechal sa uniesť v úvahách.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk, FB/Robert Fico │ Foto: FB/Robert Fico, Monika Tódová