Fotografie s výrazom tváre odstupujúceho premiéra Roberta Fica, ktorý svoju demisiu odovzdal prezidentovi, internet doslova zaplavili a mnohí nechápali, z akého dôvodu sa takto počas vážnej situácie tváril. Fico teraz vyšiel s pravdou von!

V politickej diskusnej relácie televízie TA3 V politike priznal expremiér Robert Fico, prečo sa počas odovzdávania svojej demisie prezidentovi Andrejovi Kiskovi škeril. Sám pripustil, že si svoj výraz tváre mohol odpustiť, no prišlo mu vraj smiešne, že „daňový podvodník rozhoduje o osude tejto krajiny“.

Z postu premiéra vraj odstúpil na základe svojho slobodného rozhodnutia, pričom chcel stabilizovať politickú situáciu a neumožniť tak prezidentovi zostaviť úradnícku vládu. So súčasným premiérom Pellegrinim spolupracujú a riadenie vlády je vraj Pellegriniho suverénnou vecou. Na niektorých politických veciach sa však musia dohodnúť.

Fico hovoril i o pripravovaných sociálnych balíčkoch, pričom odmieta, že by išlo o marketing strany: „Ekonomike sa darí a rozhodli sme sa, že ľuďom budeme pomáhať. Ale my to nerobíme len pre voličov Smeru-SD, ale pre všetkých.“

Zdroj: aktuality.sk, TA3 | Foto: facebook