Robert Fico skončil uplynulý pondelok na polícii. NAKA vypočúvala expremiéra v súvislosti so závažnou trestnou vecou. Na výsluch sa museli dostaviť aj ďalší vysokopostavení politici.

Predseda strany Smer-SD sa musel v pondelok dostaviť na výsluch na políciu. NAKA ho vypočúvala v súvislosti s vydieraním súčasného prezidenta SR Andreja Kisku. Na polícii okrem neho skončili aj ďalší vysokopostavení politici, vrátane Pellegriniho či Bugára. Spor medzi Kiskom a Ficom je pritom evidentný aj z najnovšieho útočného odkazu expremiéra.

Polícia nechcela prezradiť v danej veci viac, no pre portál Glob potvrdila krajská prokuratúra v Bratislave vypočúvanie: “V predmetnej veci bol vypovedať Peter P. dňa 04.04.2019. Vo veci boli vypočutí svedkovia Andrej K., Roman K., Béla B., Peter P. a dnes aj Robert F.,” dodali. Robert Fico tak okrem toho, že sa zrejme vysťahuje z Bonaparte a Čaputová ho nevymenuje za predsedu Ústavného súdu, musí čeliť aj policajnému výsluchu.

Samotný prezident bol na výsluchu už 20. marca a polícii predložil dôkazy o tom, že malo dôjsť k vyhrážkam zo strany Fica, ktorý sa tak mal chcieť dostať na Ústavný súd. Kiska sa mal s Ficom o vymenovaní na Ústavný súd rozprávať už koncom roka 2018, neskôr aj v januári 2019, kde bol prítomný aj Pellegrini. Po Bugárovi mal zas Fico posielať Kiskovi odkazy, že ak ho vymenuje, situácia medzi nimi sa upokojí. Prezident ale prezradil, že tento návrh odmietol. Viac informácii o závažnom spore zrejme prinesú až výsledky vyšetrovania.

Fico bol vypovedať na polícii vo veci vydierania prezidenta Kisku

Zdroj: glob.zoznam.sk │ Foto: Facebook