Robert Fico sa so stranou Smer postavil v stredu na tlačovej besede pred verejnosť, kde začal s kontroverznou témou obvinenej Zuzany Plačkovej a jej manžela. Uviedol, že viacerí politici vo vláde milujú kokaín a opakovane sa pýtal, ako je možné, že prokurátor odrazu svoju sťažnosť stiahol a dvojica je tak stíhaná na slobode.

Predseda Smeru už pred pár dňami naznačil, že Sulík chodí do práce so sklenenými očami a jeho „hlavná dodávateľka bola pustená na slobodu“. Na Ficovu adresu sa zas vyjadril Kiska a prehovoril o legende s fľašou whiskey. Faktom je, že prokurátor nečakane stiahol svoju sťažnosť, o ktorej sa malo na súde rozhodovať už vo štvrtok a Plačková s manželom sa tak teoreticky mohli ocitnúť vo väzbe.

Fico na stredajšej tlačovej besede, ktorú nazval „Komu z vlády dodávala Plačková kokaín, keď si vyjednala slobodu?!,“ obul do influencerky, ako aj do členov vlády, pričom niektorí podľa jeho slov užívajú kokaín. „Je verejným tajomstvom, že vo vláde sedia ľudia, ktorí milujú kokaín. Prečo nemáme právo tvrdiť, že sú Strauszovci na slobode, lebo dodávali kokaín významným ľuďom, ktorí sa naplašili, podľahli obave, že by sa niekde mohlo objaviť ich meno, tak zabezpečili, že obvinení neboli vzatí do väzby a prokurátor Špecializovaného súdu stiahol sťažnosť?“ uviedol.

Dodal tiež, že niekto, kto robí „opičky na sociálnych sieťach“, si tým nemôže zadovážiť financie na luxusné autá a životný štýl, pričom si legálne nemá šancu na takéto výstrelky zarobiť. „Rešpektujem prezumpciu neviny, ale tu hovoríme o obvinení z výroby desiatok kíl narkotík a miliónoch eur zisku. Špecializovaný trestný súd musel konať na základe návrhu, ktorý podal špeciálny prokurátor. Vysvetlite mi, čo sa v priebehu dvoch či troch dní stalo s dôvodmi, ktoré uvádzal sám prokurátor pri návrhu väzby, s dôvodmi uvedenými v jeho následnej sťažnosti, ktorú ale obratom stiahol,“ pýta sa expremiér, ktorý tak naznačil, že za prepustením Plačkovej môže byť čosi iné.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/SMER – Sociálna Demokracia │ Foto: TV Doma, FB/Robert Fico