Robert Fico ohlásil stiahnutie svojej kandidatúry na ústavného sudcu. Urobil tak potom, ako poslanci schválili verejné hlasovanie sudcov, pričom jeho kroky nasledoval aj kotlebovský kandidát. 

Voľba ústavných sudcov naberá na obrátkach a potom, čo poslanci na čele s Bugárom a Mostom-Híd schválili verejné hlasovanie, začali sa diať nečakané udalosti. Robert Fico, ktorý sa doposiaľ zubami nechtami obhajoval, že jeho kandidatúra je oprávnená, zrazu nepochopiteľne cúvol a vzdal sa. Vysvetľuje to slovami, že nechce vyvolávať podozrenia o osobných záujmoch, hoci doposiaľ zbieral dokumenty na potvrdenie svojej 15-ročnej právnickej praxe.

Ďalším vyjadrením, ktoré vyvoláva rozhorčenie u ľudí aj opozície, je Ficovo vyhlásenie, že v prípade, že Bugár zahlasuje počas štvrtkového hlasovania o ústavných sudcoch spoločne s opozíciou, pôjde o hrubé porušenie koaličnej zmluvy, ktorú v tom prípade vypovedá. Bugára zároveň označil za neseriózneho partnera.

Koalícia by sa tak ocitla vo veľkom ohrození a Veronika Remišová (OĽaNO) označila toto predsedovo jednanie za vydieračské. Robert Fico však svoje rozhodnutie ďalej nekomentoval a po tlačovej besede nedal priestor na doplňujúce otázky.

Fico hrozí vypovedaním koaličnej zmluvy

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: Facebook