Predseda strany Smer-SD Robert Fico skončil v sobotu v rukách lekárov potom, čo mu namerali mimoriadne vysoký krvný tlak. Expremiér sa už nachádza doma, no pravdu o jeho zdravotnom stave prezradili kolegovia zo strany.

Predseda Smeru Robert Fico mal v sobotu na sneme strany vystúpiť na pódiu. Jeho krvný tlak bol však taký vysoký, že z akcie musel urýchlene odísť do nemocnice v sprievode zdravotníkov. Expremiér má pritom problémy s tlakom už dlhodobo. Na jeho hlavu sa navyše vznieslo rovnako ako na Andreja Kisku obvinenie, no v prípade Fica sa týkalo obhajoby odsúdeného poslanca Mazureka.

Fico bol však podľa informácií denníka Sme z nemocnice prepustený potom, ako bol jeho stav stabilizovaný. Aj napriek tomu, že lekári ho prepustili, sa ale nemôže vrátiť do práce. Viac o jeho zdravotnom stave prezradili kolegovia zo strany.

Richard Raši uviedol, že Ficov tlak bol mimoriadny vysoký a zotavenie tak chvíľu potrvá. Podľa jeho slov však predseda plánuje zotrvať v politike tak dlho, ako bude vládať: „Má chuť a ambíciu sa znova s plnou vervou vrátiť.“ Informácie doplnil aj Peter Žiga: „Už nie je v nemocnici, je doma. Už sa zostavuje, tlak má stabilizovaný, ale ešte to nie je v poriadku,“ dodal. Expremiérov tlak je teda síce pod kontrolou, no celkové obnovenie kondície si vyžiada ďalší čas.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: YouTube/SME