Po tom, čo Ján Mikas upravil vyhlášku, ktorá teraz umožňuje prísť do parlamentu aj pozitívnym poslancom, sa okamžite ozval Robert Fico. Ten tvrdí, že týmto poslancom hrozí väzenie na 4 až 10 rokov. 

V pondelok sa má hlasovať o predĺžení zákazu vychádzania až do 10. januára, no keďže je viacero poslancov pozitívnych na koronavírus, musia byť v domácej karanténe. V poobedňajších hodinách by tak nebol dostatok poslancov na hlasovanie, a tak hlavný hygienik Ján Mikas včera večer narýchlo zmenil vyhlášku, ktorou aj pozitívnym politikom povoľuje zúčastniť sa rokovania za špeciálnych podmienok.

Krátko na to sa ozval pobúrený predseda Smeru-SD, ktorý posiela poslancom tvrdý odkaz. Robert Fico je presvedčený, že pozitívni politici, ktorí prídu do parlamentu, sa tak dopúšťajú trestného činu šírenia nebezpečnej a nákazlivej ľudskej choroby a môžu skončiť na 4 až 10 rokov za mrežami. “Je to obrovská nehoráznosť a fašistické správanie sa vlády I. Matoviča. Vyzývam generálneho prokurátora, aby vysvetlil vládnej koalícii, že obyčajnou vyhláškou hygienika nemôžu obchádzať trestnoprávnu zodpovednosť poslancov NR SR,” uvádza na sociálnej sieti.

Je evidentné, že na túto schôdzu prídu niektorí vládni poslanci, ktorí buď sú pozitívni na COVID-19, alebo sa stretli s nejakými osobami, ktoré boli identifikované ako osoby pozitívne na túto nebezpečnú chorobu,” uvádza v najnovšom videu. Na nedávnych protestoch, na ktorých sa pritom zišli tisícky ľudí, sa však sám zúčastnil a bol odfotený bez rúška spolu s ďalšími, pričom na hromadnom podujatí sa mohlo nachádzať v jeho blízkosti množstvo pozitívnych obyvateľov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: YouTube/SMER – Sociálna Demokracia