Robert Fico vyzýva Pellegriniho Hlas opakovane k vzájomnej spolupráci, a to aj po voľbách. Šéf Hlasu však verejne priznal, že si spoločné vládnutie už predstaviť nedokáže a od Smeru sa výrazne dištancuje. Expremiér Pellegrinimu pripomenul, z ktorej strany pochádza.

Robert Fico pred časom zakopal vojnovú sekeru s Hlasom a vyzýva svojich bývalých kolegov k vzájomnej spolupráci pred voľbami i po nich. Táto rétorika sa ale nepozdáva Petrovi Pellegrinimu, ktorý prízvukuje, že mu je politika Smeru dnes už hodnotovo aj pracovne vzdialená.

Po týchto slovách sa Fico rozhodol zareagovať v relácii Ide o pravdu, kde opätovne pozval Hlas k spoločnej debate. “Peter Pellegrini stále do nás pichá a robí veci, ktoré sa nám nepáčia… Buď sa spojíme s Hlasom a voľby vyhráme. Ak nie, vyhrá pravica,” obáva sa Fico. Zároveň sa svojmu exkolegovi rozhodol poriadne ostro pripomenúť, odkiaľ pochádza, a v akej strane vvyrastal.

Fico Pellegriniho prirovnal k mamutiemu mláďaťu, ktoré by pri vykopaní o 5-tisíc rokov stále našli na čele s nápisom, že je zo Smeru. Taktiež mu pripisuje na triko zodpovednosť za to, ak vyhrá v samosprávnych aj regionálnych voľbách súčasná pravica. “Za toto bude niesť Pellegrini zodpovednosť,“ varuje. Fico zároveň chystá referendum k predčasným voľbám a najnovšie spolu s Kaliňákom žiada generálnu prokuratúru o zrušenie svojich obvinení pomocou paragrafu 363.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvpravda.sk │ Foto: FB/Robert Fico, Peter Pellegrini