Dnešné protesty podporované aj politickou stranou SMER-SD a jej predsedom Robertom Ficom vyhnahli do centra Bratislavy množstvo nespokojných občanov. Na rôznych zverejnených videách z miesta zhormaždenia sa dá spozorovať desiatky ľudí bez rúšok aj bez dodržiavania bezpečných dvojmetrových vzdialeností. Fico za účasť občanom ďakoval a v rozhodnutí riskovať šírenie vírusu ich nepriamo podporoval! „Kto mate chuť ísť ďalej, môžete kľudne ísť, choďte, pripojte sa k tým ostatným protestom,“ odznelo z úst Roberta Fica na proteste 17. novembra.

Protest proti koalícii parlamentu na čele s Igorom Matovičom a opatreniami súvisiacimi s koronavírusom, je rozbehnutý. V jednom z príhovorov predstúpil pred nespokojných občanov bývalý premiér Róbert Fico. „Som najdlhšie slúžiaci premiér v historií Slovenska, k všetkým chybám, ktoré som urobil, ak som nejaké chyby urobil, tak sa za ne aj ospravedlňujem. Ale jednu vec viem. Že moje vlády nikdy neurobili žiadny prehrešok proti demokracii a proti právnemu štátu,“ rozohnil sa. Vo svojej reči však nepripomenul skutočnosť, že od 10. marca, kedy bolo na slovenskom území 7 prípadov koronavírusu, zakázal Peter Pellegrini za stranu SMER-SD všetky hromadné podujatia a zhormaždenia.

Opatrenia, ktoré Igor Matovič zaviedol, sa Róbert Fico rozhodol atakovať: „Sme svedkami toho, že sa zatvárali reštaurácie, podniky, prevádzky, ľudia boli v rozpore so zákonom posielaní do karantény. Je to hrubé porušovanie ľudských práv!“ Z marca, kedy bol premiérom Peter Pellegrini, však tento stav už Slováci poznajú. Vtedajší premiér totiž vtedy za stranu SMER-SD nariadil identické zatváranie 16. marca, kedy bolo v krajine 72 pozitívnych pacientov a 0 úmrtí. Na tomto zhromaždení Fico vyzýva občanov k podpisu referenda, ktoré by následne vládnucu stranu OĽaNO na čele s Igorom Matovičom mohlo zvrhnúť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto | Video: YT/ Politikum, HNtelevizia, streamable