Na chatovej nahrávke politikov, oligarchu a advokátov zaznie aj veľmi zaujímavý rozhovor Roberta Fica s Miroslavom Bödörom. Politik na nej opisuje, ako mu vykradli kanceláriu na Súmračnej, odkiaľ mu zmizlo 50-tisíc eur, zlaté mince, ako aj ďalšie veci.

Šéf Smeru sa v nahrávke, v ktorej zaznejú aj nečakané slová o zosnulom generálovi Lučanskom, rozpráva aj s Miroslavom Bödörom. Oligarchovi, ktorý sa na chate správa ako hostiteľ, prezradil Fico aj to, že ho mal počas leta ktosi okradnúť. Z kancelárie na Súmračnej mu mala podľa informácií DenníkaN zmiznúť obrovská finančná hotovosť, zlaté mince a ďalšie predmety.

A ešte mi vykradli kanceláriu na Smere. Peniaze ukradli… Počas 14 minút to bolo asi… Kladiem si otázku, že či to nebola tá krádež krycia, že či nehľadali niečo iné, nemal som tam nič také. Podľa mňa išli po nejakých papieroch. Ale zobrali mi peniaze, zobrali mi nejaké zlaté mince, som tam mal, a ďalšie a ďalšie veci, takže veselé, veselé,” vyratúva šéf Smeru.

Bödör sa zaujímal o to, či krádež, ku ktorej malo dôjsť počas Ficovej dovolenky v Grécku, nezachytila kamera pred vchodom. Fico ale odvetil, že tá je vypnutá: “My máme kameru pred mojimi dverami vypnutú kvôli tomu, kto chodí do mojej kancelárie, teda do toho sektora máme kameru dole,” uviedol záhadne. Napokon objasnil aj to, prečo takú veľkú krádež nenahlásil polícií: “Nie, nie, ja som s tým nič, však čo budem komu hlásiť… Čo by to pomohlo… Lebo komu budem vysvetľovať, že som mal 50-tisíc v kancelárii alebo niečo podobné,” odvetil s obavou, že “policajti budú tárať krížom-krážom”. Nevedno, či išlo o Ficove osobné peniaze, no podľa majetkového priznania za rok 2020 mal zarobiť za celý rok len 39 312 eur.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: FB/Robert Fico, YT/HNtelevízia