Trúchliaca matka prišla o syna Filipa, pričom sa musela so slzami v očiach prizerať, ako z jeho tela mizne život. Je rozhodnutá dosiahnuť spravodlivosť, a zároveň požaduje odškodné v rekordnej výške. Táto suma by mohla nemocnicu poriadne bolieť!

Od chvíle, kedy sa začal Filip (†20) sťažovať na bolesti brucha, ubehli už tri roky. V tom čase bol hospitalizovaný v bardejovskej nemocnici. Jeho zdravotný stav sa zhoršoval a lekári sa rozhodli pre kolonoskopiu. Po tomto zákroku sa však mladík sťažoval na ešte väčšie bolesti. Lekári ho vtedy liečili na Crohnovu chorobu, ktorá môže spôsobiť zápal tenkého aj hrubého čreva.

Nakoniec bol však prevezený do košickej nemocnice, kde mu vyoperovali celé hrubé črevo, no pacient po mesiaci zomrel. Svetlana, matka zosnulého Filipa, je presvedčená, že doktori pri kolonoskopii spravili chybu a pretrhli mu črevo. Bardejovskú nemocnicu žaluje s jej druhým synom, pričom žiadajú nemajetkovú ujmu v hodnote 450-tisíc eur.

Podľa Soni Tóthovej, zástupkyni žalobcov, nemá byť táto suma satisfakčná, ale mala by sa stať mementom pre všetky nemocnice. Prípadom sa zaoberá aj polícia, ktorá úmrtie mladíka vyšetruje ako prečin usmrtenia. Dokonca aj Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou zistil pochybenia pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Nemali byť urobené potrebné vyšetrenia a bolesť pacienta sa tíšila liekmi, no nehľadala sa príčina.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: markiza.sk