Keď sa v roku 2016 dostal na pulty kníhkupectiev mysteriózny triler Trhlina, takmer okamžite sa stal medzi slovenskými čitateľmi hitom. Dielo z pera Jozefa Kariku, ktoré hovorí o miznutí ľudí v Tribečskom pohorí, dostalo aj svoju filmovú podobu, pričom snímka trhá rekordy v kinách po celom Slovensku.

Knižná predloha, ale aj samotný film Trhlina, vyvolali medzi Slovákmi množstvo otázok ohľadom nevysvetliteľného miznutia ľudí v pohorí Tribeč. Podľa dostupných informácii sa malo v rôznych oblastiach stratiť v priebehu posledného storočia niekoľko ľudí, pričom polícia Slovenskej republiky dáva príbehu ďalší otáznik.

Na svojich stránkach totiž žiadajú verejnosť o pomoc pri identifikácii osoby, ktorej telo bolo nájdené práve v kontroverznej oblasti Tribeč. „Nie, toto nie je úryvok z románu, ani citát z filmu,“ začína svoj príspevok štátna zložka na sociálnej sieti Facebook.

„V novembri 2002 polícia našla kostrový nález muža v lesnom poraste pohoria Tribeč v katastri obce Solčany, v lesnom obvode Dekanová. Dodnes sa ho nepodarilo stotožniť. Podľa znalca jeho smrť nastala približne v apríli 2002. V tom čase mal asi 50 rokov. Vysoký bol 175 až 180 centimetrov, zavalitej postavy, mohol vážiť 90 kilogramov. Oblečené mal čierne tričko s dlhým rukávom, monterkovú blúzu aj nohavice modrej farby pofŕkané bielou syntetickou farbou. Obuté mal hnedé topánky veľkosti 43 značky Konfort. Našli sa pri ňom aj pánske digitálne hodinky značky ASAHI s umelým náramkom čiernej farby a ploskačka od vodky,“ uvádza polícia popis muža.

K žiadosti muži zákona zverejnili i grafickú rekonštrukciu tváre, ktorú vyhotovil súdny znalec. V prípade, že je vám osoba na snímke povedomá, prosíme, kontaktujte políciu na telefónnom čísle 158.

Zdroj: Facebook/Polícia SR