Americká kinematografia smúti, pretože sa do neba pobral jeden z najlepších hudobných dokumentaristov! Jeho kariéra bola značne bohatá na snímky a tak určite i vy poznáte niektoré z nich. 

Odchod človeka na druhý svet vždy nesmierne bolí. Rodina, blízky priatelia a fanúšikovia sa pred pár dňami museli rozlúčiť s úžasným režisérom. Murray Lerner sa narodil 8. mája 1927 v americkej Philadelphii. Ako mladý sa vydal študovať na najprestížnejšiu univerzitu Harvard, kde v roku 1948 štúdium úspešne dokončil. Počas svojej filmovej cesty, na ktorej vytvoril množstvo skvelých snímkov pracoval tiež ako producent. V roku 1968 bol Murray nominovaný na Oscara vďaka hudobnému dokumentu Festival o Newport Folk. Medzi jeho ďalšie známe hudobné dokumenty patria napríklad aj Jimi Hendrix at the Isle of Wigh z roku 1991, Message to Love: The Isle of Wight Festival (1997) alebo niečo z novších počinov Leonard Cohen: Live at the Isle of Wight 1970 (2009).

Prečítajte si: Filmovú scénu opustila skvelá herečka: Z kómy sa už neprebrala!

Režisér Lerner zomrel podľa dostupných zdrojov 3. septembra vo svojom dome vo veku 90 rokov. Po sebe zanechal manželku a syna, ktorý túto smutnú správu potvrdil. Príčinou úmrtia malo byť zlyhanie obličiek. Česť jeho pamiatke!

Zdroj: abcnews.go.com | Foto: Twitter | Ilustračná foto: depositphotos.com