Svetom preletela rýchlosťou blesku smutná správa o úmrtí slávnej herečky 80. rokov, ktorú ste určite poznali i vy. Zahrala si v desiatkach filmov, pričom niektoré boli známe aj u nás.

Mireille Darc sa narodila 15. mája 1938 vo francúzskom Toulone. Počas svojej kariéry patrila v mladosti k se*symbolom filmového plátna. Na svojom konte má 35 celovečerných filmov. Jej najznámejšie filmy, z ktorých si ju môžu pamätať i slovenskí diváci sú Veľký blondín s čiernou topánkou ale taktiež Návrat veľkého blondína.

Vo filmoch bola partnerkou Pierra Richarda. Zo súkromia je známe, že 15 rokov tvorila pár s lámačom ženských sŕdc Alainom Delonom, ktorý bol i jej životnou láskou, no osud zariadil všetko inak. Tak ako Alain si vzal za ženu holandskú modelku, tak i herečka sa vydala za Pascala Despreza, no s Alainom ostali naďalej priateľmi.

Herečka zomrela ešte 28. augusta vo veku 79 rokov a informácie týkajúce sa úmrtia potvrdil jej manžel Pascal. Zdravotný stav Mireille bol vážny a posledné dni pred smrťou bola v kóme, to malo i za následok, že jej organizmus to už nezvládol.

 

Zdroj: variety.com | Foto: Instagram | Ilustračná foto: depositphotos.com