Na Slovensku je len málo ľudí, ktorí by nemilovali vianočnú komédiu S tebou mně baví svět, kde si zahral aj legendárny Július Satinský. Do filmového a hudobného neba ale odišiel aj ďalší významný človek.

Vianočná filmová klasika S tebou mně baví svět nesmie chýbať cez sviatky v žiadnej slovenskej domácnosti. Jednu z hlavných úloh si zahral aj legendárny Július Satinský, ktorý odišiel do neba ešte v roku 2002. V stredu ho však nasledovala aj ďalšia významná osobnosť tejto skvelej komédie.

Vladimír Poštulka (†76), ktorý patril k najznámejším českým textárom a spisovateľom, poslednýkrát vydýchol 1. mája v pražskej Nemocnici Na Františku. Smutnú správu potvrdila pre český Blesk jeho zdrvená manželka Eva: “Áno, Vláďa už neni medzi nami.” Spisovateľ koncom roka nešťastne spadol na chalupe, kedy sa udrel do hlavy. Nasledoval zákrok, pri ktorom mu odsávali hematóm z hlavy, no napokon upadol do kómy, z ktorej sa už, bohužiaľ, neprebral.

Poštulka napísal od konca 60. rokov texty skladieb pre mnohé zvučné mená ako Marta Kubišová, Helena Vondráčková, Hana Zagorová, Věra Špinarová či Marie Rottrová. Jednou z jeho najznámejších piesní je práve Sladké mámení, ktoré tvorí ústredný motív v známej komédii, no z jeho pera vzišli aj hity ako Veď mě dál, cesto má či Nedělní ráno. Česť jeho pamiatke.

Zdroj: blesk.cz │ Foto: YouTube