Filmový svet smúti po ďalšej zdrvujúcej správe. Vo veku 79 rokov odišiel na druhý svet legendárny herec zo Star Treku či seriálu M.A.S.H. Legenda skonala po boji s rakovinou pľúc.

Kolegovia, rodina aj fanúšikovia skončili v slzách po veľmi smutnej správe. Do filmového neba odišiel legendárny herec René Auberjonois, ktorý zomrel vo veku 79 rokov. Osudným sa mu stal boj s metastázami rakoviny pľúc. Skonal v pokoji vo svojom dome v Kalifornii, čo potvrdil jeho syn Remy-Luc.

Filmová hviezda sa preslávila najmä rolami v Star Treku: Deep Space Nine ako Odo či v seriáli M.A.S.H., kde získal prvú rolu v roku 1970. Presadil sa ale aj vo filme King Kong, v sitkome Benson či Batman Forever. Hosťoval však aj v známych seriáloch ako To je vražda, napísala, Stargate SG -1, Frasier, Jeffersonovci či Krajné medze. Pred vstupom do filmového priemyslu žal úspechy aj v divadle, kde získal viaceré ocenenia.

Na sociálnej sieti mu vzdávajú hold viacerí kolegovia, medzi nimi aj George Tekei: „Star Trek fanúšikovia ho poznali ako Oda. My sme ho poznali ako Reného. Bol úžasný, starostlivý a inteligentný chlap. Bude nám chýbať. Keď sa pozriem na hviezdy, myslím na teba, kamarát,“ poslal hercovi dojímavé slová. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dailymail.co.ukFoto: YouTube/SYFY WIRE, Twitter, Facebook/Star Trek