Filmový svet sa zahalil do smútku potom, čo sa prevalila zarmucujúca správa. Vo veku 95 rokov nás navždy opustil filmový producent, ktorý stál za zrodom tak legendárnych filmov ako Mlčanie jahniat či Prelet nad kukučím hniezdom.

Filmový svet sa zahalil do smútku potom, čo sa na verejnosť dostala zarmucujúca správa. Vo veku 95 rokov navždy odišiel známy filmový producent Eric Pleskow, ktorý stál za takými filmovými legendami ako Mlčanie jahniat či Prelet nad kukučím hniezdom. Eric bol šéfom štúdia United Artist a Orion Pictures. Ich spoločnosti vyhrali pod jeho záštitou až sedem Oscarov.

Známy producent zomrel v utorok vo Westporte, štát Connecticut. „Jeho smrť je stratou pre nás všetkých. Eric žil naplnený a dlhý život a vždy sa k nám správal s humorom a predvídavosťou,“ uviedla podľa informácii HollywoodReporter manažérka Viedenského medzinárodného filmového festivalu.

Eric sa narodil v roku 1924 židovským rodičom vo Viedni, a tak utiekol nacistom v roku 1939 do USA. Po tréningu v pozícii filmového editora narukoval do americkej armády a po skončení Druhej svetovej vojny sa spolupodieľal na obnovení Bavaria Studios v Nemecku. Napokon bol menovaný za čestného občana Viedne v roku 2007. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: hollywoodreporter.com │ Foto: Twitter, Instagram/createart_withpetra