Filmový svet sa opäť zahalil do smútku. Potom, ako pred pár hodinami obletela svet správa o úmrtí spisovateľky Rosamunde Pilcherovej, odišiel do hereckého neba aj Albert Finney, predstaviteľ nezabudnuteľného Hercula Poirota v obľúbenej detektívke.

Filmový svet je znovu o čosi chudobnejší a opäť sa zahalil do smútku potom, čo nás navždy opustil slávny herec. Albert Finney († 82) zomrel po krátkej chorobe, pričom smutnú správu potvrdila jeho najbližšia rodina.

Finney sa preslávil predovšetkým rolou Hercula Poirota v slávnej detektívke Vražda v Orient exprese z roku 1974. Počas hereckej kariéry bol päťkrát nominovaný na Oscara a získal viaceré prestížne ocenenia. Poslednýkrát si zahral v roku 2012, keď získal rolu Kincaida v bondovke Skyfall.

Herec bol trikrát ženatý a mal jedno dieťa s jeho prvou manželkou, herečkou Jane Wenham. Vážne zdravotné problémy prekonal už v roku 2007, keď mu diagnostikovali rakovinu pečene. Jeho rodina posiela verejnosti krátky odkaz: “Albert Finney zomrel v pokoji vo veku 82 rokov po krátkej chorobe v kruhu svojich najbližších. Rodina žiada o rešpektovanie súkromia v čase smútku,” píše sa v denníku BBC. Česť jeho pamiatke.

Finney v úlohe Hercula Poirota

Zdroj: bbc.com │ Foto: Twitter, YouTube, Pixabay