Zo sveta filmu sa dostala k fanúšikom minulej éry veľmi smutná správa. Vo veku 95 rokov zomrel len jeden deň pred svojimi narodeninami slávny herec Hollywoodu. Počas kariéry stvárnil množstvo postáv a zahral si po boku ďalších významných mien.

Vo veku 95 rokov v stredu v Kalifornii zomrel herec Henry Silva. Hviezda Hollywoodu poslednýkrát vydýchla len jeden deň pred svojimi 96. narodeninami. Podľa informácií magazínu Variety potvrdil smutnú správu jeho syn Scott Silva, ktorý dodal, že herec skonal prirodzeným spôsobom.

Henry Silva začal svoju umeleckú kariéru už ako mladík, keď odišiel zo školy a namieril si to rovno do Hollywoodu. Počas svojho pôsobenia stihol natočiť približne 100 filmov, pričom k najvýznamnejším patrí kultový thriller Mandžuský kandidát či film s Frankom Sinatrom Dannyho jedenástka (1960).

Zahviezdil aj v snímkach Johnny Cool, Návrat pána Moto, Milánsky kaliber 9, Hon na človeka, Boss, Takmer človek Umberta Lenziho, Voľná ruka pre drsného policajta, Kriminálnici alebo Zbrane smrti. Neskôr si zahral i po boku Burta Reynoldsa, Chucka Norrisa, Stevena Seagala alebo Brada Pitta a Georgea Cloonyho v poslednom filme, remaku Dannyho jedenástky. Herec sa dvakrát oženil a za sebou zanechal dvoch synov. O život prišla aj 27-ročná americká moderátorka, ktorá spáchala samovraždu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: variety.com │ Foto: Twitter