Finančná KRÍZA: Známe tváre šoubizu musia predávať byt, aby prežili!

Dátum:

Finančné problémy spojené s koronakrízou a protipandemickými opatreniami neobchádzajú nikoho. Na dne sa ocitajú mnohé slovenské rodiny, ktoré si želajú návrat k normálnemu pracovnému životu. Ľahké to však rozhodne nemajú ani umelci, ktorí sa rovnako dostávajú na pokraj svojich možností.

Kvôli pandémií musela Zuzana Belohorcová opustiť milovanú Ameriku a presťahovať sa do Európy. Slovenskí hudobníci či herci bijú na poplach a medzi nimi aj Dorota Nvotová, ktorá sa zbalila a presťahovala na Maledivy, kde poskytuje Slovákom zájazdy za prijateľné ceny. V našej krajine ale prežívajú ďalej aj iné známe mená, ktoré sa ocitli vo finančných ťažkostiach.

Medzi nimi aj herečka Barbora Švidraňová (32), ktorá sa po rozchode s bubeníkom Francescom musí obracať sama. V starostlivost má totiž svojho synčeka Gabriela, a tak jej koronakríza značne sťažila fungovanie v šoubiznise. Dokonca až tak, že bola nútená predať byt v Bratislave a presťahovať sa do rodnej Žiliny. Aktuálne žije v podnájme a zachraňujú ju financie z predaja nehnuteľnosti. „Chvalabohu, mala som nejakú finančnú rezervu z predaja bytu v Bratislave, takže ma to zachránilo, ale ak by mala pandémia trvať ešte ďalší rok, už by to bolo oveľa ťažšie,“ uvádza pre Eurotelevíziu. Herečka však dodala, že urobí čokoľvek pre to, aby peniaze zarobila a jej dieťa nemuselo trpieť.

Rovnakým problémom si prechádza aj hudobník Vratko Rohoň (46) z Iné Kafe, ktorému kvôli pandémií zrušili koncerty a rovnako musel predať svoj byt. „Musel som predať byt, aby som nejakým spôsobom mohol ďalej fungovať. Ja by som ho nepredával, pokojne by som sa zamestnal niekde za kasou, ale neuživil by som svoje tri decká,“ priznáva pre Nový Čas s tým, že momentálne žije v horách, kde sa živí agroprácou. Peniaze z predaja totiž nemohol len minúť a rozhodol sa ich investovať do traktora a vecí, ktoré mu pomôžu zarobiť. Čo však bude v prípade, ak by kríza trvala dlhšie, nikto netuší.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk, Eurotelevízia │ Foto: IG/_basie_, FB/Vratko Rohoň

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...

Odkiaľ zoberie Slovensko plyn? SPP podpísal NOVÚ zmluvu s…!

Slovenská vláda spoločne s ďalšími krajinami Európskej únie zvažuje,...

Zásah Matoviča do politických diskusií? Neuveríte, čo mu prekáža!

Igor Matovič sa svojimi kontroverznými nápadmi rozhodol poriadne rozvíriť...