Juraj Slafkovský sa stal v roku 2022 historicky prvou slovenskou draftovou jednotkou a v októbri 2022 na začiatku sezóny to boli práve len on a kanadský útočník Shane Wright, ktorí dostali šancu od úvodu ročníka spomedzi viac ako dvesto draftovaných hráčov. Aktuálne konečne presviedča, čo je v ňom.

V prvej sezóne síce nezačal najhoršie, veď po necelých troch desiatkach duelov mal na konte desať bodov, no s touto bilanciou bol aj po 39 dueloch a viac ich pre zranenie neodohral. Úvod aktuálneho ročníka mu tiež tak celkom nevyšiel a stupňovali sa hlasy, ktoré ho posielali do AHL, kde by sa mohol “naštartovať”. Montreal sa ale k tomuto kroku neuchýlil.

Aktuálne to určite neľutuje ani klub ani mladý Slovák. Za ostatných deväť dní, odkedy sa po prestávke zapríčinenou all-star zápasom vrátil kolotoč NHL, je totižto Juraj Slafkovský tretím najproduktívnejším hráčom celej profiligy. V štyroch dueloch strelil štyri góly a na tri ďalšie asistoval. O 3. miesto sa delí aj v tabuľke strelcov.

Dokonca má na konte svoj prvý 3-bodový zápas a ďalšie míľniky, o ktorých sme písali v tomto článku. Verme teda, že bude naďalej produktívny a čoskoro budeme mať v NHL hráča, ktorého meno bude spomínané len v superlativoch.

Najproduktívnejší hráči NHL od all-star zápasu:

Zdroj: Quanthockey, Hitky | Foto: X/Canadiens Montreal