Pohľad ako z hororového filmu sa prednedávnom naskytol istej skupine rybárov z južných Filipín. Na pobreží objavili jachtu a keď vošli dnu, uvideli niečo, na čo len tak ľahko nezabudnú!

[sociallocker]Na prvý pohľad nenápadná jachta ukrývala otrasný nález. Vo vnútri sedel pri rádiotelefóne muž v pokročilom štádiu rozkladu. Ako sa neskôr zistilo, išlo o nemeckého dobrodruha Manfreda Fritza Bajorata († 59). Muž sa v posledných chvíľach života pravdepodobne pokúšal vyslať signál SOS, no smrť bola náhla a podľa súdneho lekára a sediacej pozície, mohlo ísť pravdepodobne o srdcový infarkt.

Telo muža bolo nájdené v sediacej pozícii.
Telo muža bolo nájdené v sediacej pozícii. Zdroj: Barobo Police Station

„Nemáme evidenciu o tom, že by na palube bola druhá osoba a na jachte nebola nájdená zbraň,“ povedala policajná hovorkyňa. Manfred sa naposledy ozval svojmu kamarátovi pred rokom. Odvtedy sa po ňom akoby zľahla zem. „Bol to skúsený námorník. Neverím, že sa plavil do búrky. Myslím si, že sťažeň sa zlomil až po tom, ako Manfred zomrel,“ povedal denníku Bild kamarát Dieter. Jachta zvaná SAYO sa plavila dlhých 20 rokov. Opustené plavidlo našli približne 40 míľ (64 km) od mesta Barobo. Plachta bola roztrhaná a sťažeň zlomený. Vo vnútri našli mumifikované telo, oblečenie, jedlo v konzervách, fotoalbumy a osobné veci nebohého muža. Zatiaľ nie je jasné, ako presne Manfred zomrel. Presnú príčinu smrti určí až pitva.

Zdroj: cas.sk    Foto: geograph.org.uk [/sociallocker]