Moderátorka zverejnila fotografiu, na ktorej dojčí svoju dcéru Miu, ktorá má dva a pol roka. Týmto záberom niektorých šokovala.

Niektorým mamičkám sa zdala byť na to už priveľká. Miriam s tým však nesúhlasí. “Áno, stále dojčím. A nie, nie je na to už veľká,” tvrdí. Dodala, že občas to už chcela zabaliť, ale neobťažuje ju to. Moderátorka povedala, že si počká, keď sa jej dcéra sama rozhodne, že už stačí a zvládne to sama. “Je nám takto fajn a veľmi ma teší chápavé okolie, ktoré už neodvracia zrak, lebo žena dojčí svoje dieťa,” teší sa Kalisová. Prezradila, že na dovolenke sa jej dcéry jeden milý čašník dokonca opýtal, či chutilo 🙂

Miriam chce s dojčením prestať, keď sa tak rozhodne jej dcéra

Dodala, že ďakuje za toleranciu a cíti, že vo vzduchu sa rodí nová generácia, ktorá bude prirodzené veci vnímať automaticky pozitíve. Že bude maminky podporovať a nevzbudzovať v nich pocit, že sa majú ísť schovať na záchod či do auta, keď chcú dojčiť. Myslí si, že ak to tak cítia a chcú dojčiť hocikde, nemali by ľudia na nich pohoršene pozerať, ale mali by dostať skôr milý úsmev. Rešpektuje však aj mamičky, ktoré to považujú za súkromnú vec a svoje deti kŕmia radšej v súkromí. “O tom to celé je. Ži a nechaj žiť. Nesúď, nehodnoť, nekritizuj. Radšej sa usmej,” zakončila svoju spoveď Miriam.
[sociallocker]

Moderátorka podporuje dojčenie na verejnosti
Svojou fotografiou vyvolala Miriam rozdielne názory. Našlo sa plno mamičiek, ktorú ju podporovali a súhlasili s ňou. Bolo však aj viacero opačných názorov. Keby ženy bežne zverejňovali svoje fotografie kde majú takmer nahé prsia, a len im čosi zakrýva bradavku, myslím že by sa nestretli s pochopením okolia. Prečo čakajú že pri dojčení sa toho pochopenia dočkajú? Myslím že dojčenie je tak súkromná a intímna rodinná záležitosť, že by nemala byť vystavovaná verejnosti,” myslí si jedna z komentujúcich.
Niektorým sa zasa zdalo byť dieťa, ktoré má dva a pol roka na dojčenie pristaré. Väčšina mamičiek však Miriam podporilo a boli nadšené, že sa rozhodla o tom verejne prehovoriť. Kto sa predsa nechce pozerať na ženu, ktorá sa stará o svoje dieťa, stačí sa pozrieť inam.
Zdroj/Foto: Facebook

[/sociallocker]