206. hráč rankingu ATP Constant Lestienne prišiel o voľnú kartu a s ňou aj o možnosť zúčastniť sa na tohtoročnom antukovom turnaji Roland Garros.

[sociallocker]Lestienne sa k celej situácii vyjadril na svojom facebookovom profile. Hlavným dôvodom bola stávka na minuloročný zápas, ktorý sa odohral medzi Stanom Wawrinkom a Novakom Djokovičom. Stávková kancelária mu vyplatila celkovo 1,4 eura, no pre porušenie pravidiel sa nezúčastní na Roland Garros, čím prišiel o prémiu minimálne 30 000 €, ktorú dostane každý, kto sa zúčastní 1. kola slávneho turnaja v Paríži.  Útvar integrity tenisu (TIU) informoval Francúzsku tenisovú federáciu (FFT) o vyšetrovaní Lestienna pre malý priestupok proti antikorupčným pravidlám a FFT uplatnila politiku nulovej tolerancie.

1609887_10152265623508277_1024573041_n

“Ako mnohí ľudia ajja mám svoje konto v stávkovej kancelárii. Od júna 2013 som tipoval aj tenisové výsledky. V apríli som podpísal Chartu integrity tenisu, ktorá zakazuje stávkovať na vlastné odvetvie. Pár hodín po tom čo som si podal, som si uvedomil chybu. Vtedy som mal na svojom konte asi 2,9€. O pol roka neskôr ma FFT upozornila, že mám čakať kontakt zo strany TIU, čo sa v decembri 2015 aj udialo. Plne som spolupracoval pri objasňovaní záležitosti, ktorá zatiaľ nie je uzavretá” povedal o celej situácii Lestienne.

Zdroj: pluska.sk | Foto: Facebook [/sociallocker]