Píše sa rok 1983. Dve legendy dali hlavy dokopy, aby spolu vytvorili hudobné dielo, ktoré by nieslo ich svojský podpis. Od tých čias sa stali blízkymi priateľmi. Dobrý vzťah im údajne vydržal až do Freddieho smrti v roku 1991. Ten si však z kráľa popu napriek všetkému vraj dokázal poriadne uťahovať!

Takto to vyzerá, keď sa bijú kráľ a kráľovná… Líder skupiny Queen chodil v čase nahrávania troch spoločných piesní k Michaelovi Jacksonovi až na 8 hodín denne. Sprevádzal ho jeho dlhoročný asistent Peter, ktorý si spomenul na zvláštny zážitok z domu na Encino’s Hayvenhurst Avenue, kde kráľ popu v tom čase býval: „Freddie proste nedokázal držať jazyk za zubami…“

Slávny ranč Neverland, kde sa Michael presťahoval v roku 1987. Dovtedy žil v dome na Enrico’s Hayvenhurst Avenue, kde aj spolupracoval s ďalšou legendou Freddiem Mercurym.

Túžil byť „bližšie k zemi“

Nezastavujte ma, úžasne sa bavím!“ spieva Freddie v jednej zo svojich najslávnejších piesní „Don’t Stop Me Now“. Ktovie, či sa mu čosi podobné premietalo mysľou počas toho, ako jemu a jeho asistentovi ukazoval Michael svoj dom v hodnote niekoľkých miliónov dolárov (čo bola na tú dobu skutočne závratná suma). Vzhľadom na cenu a Jacksonov majetok bol o to viac prekvapený, keď zistil, kde spáva. Keď totiž Freddieho a Petra zaviedol do spálne, jediné, čo v nej bolo, bol matrac hodený uprostred miestnosti. „Máš kopu peňazí. Prečo si nekúpiš normálnu posteľ?“ spýtal sa líder skupiny Queen neveriacky. Michaelova odpoveď znela: „Cítim sa omnoho lepšie, keď som bližšie k zemi.“ V tej chvíli sa Freddie neudržal a vyprskol: „A čo ti v tom pomôže, že nemáš posteľ? Sme na poschodí!“

Jedna z menej známych fotografií Freddieho Mercuryho.

Peter dnes spomína na túto chvíľu ako na úsmevnú príhodu, kedy si síce Freddie mohol zahryznúť do jazyka, no neurobil tak. Napriek tomu tvrdí, že vidieť dvoch tak nesmierne talentovaných ľudí spolupracovať bol jedným z najúžasnejších zážitkov v jeho živote.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Metro.co.uk | Foto: Facebook/freddiemercury4ever, michaeljackson, raydelpopfans