Futbalista Mário Š. († 15), ktorý statočne bojoval so zákerným nádorom v mozgu, bohužiaľ, svojej chorobe podľahol. Užialené slová jeho zdrvených rodičov trhajú srdce…

Mário bol aktívny chalan, ktorý žil normálny život s vášňou k futbalu, až kým ho minulý rok nezasiahla lopta do hlavy. O jedenásť dní mu v marci 2018 lekári oznámili krutú diagnózu. Nádor na mozgovom kmeni začal postupovať neuveriteľne agresívne a Majovi sa začalo pohoršovať: „Nádor zasiahol už všetky nervy. Zostalo fungovať už len dýchanie, srdce a obličky,“ prezrádza so slzami v očiach jeho otec pre Nový Čas.

Neskôr sa kvôli nasadeniu kortikoidov pridružila aj cukrovka a chlapec začal mať opuchnutú hlavu, zle videl a ťažko sa mu rozprávalo. Lekári napokon zdrveným rodičom oznámili, že ich syna už nemôžu operovať a nedokážu mu pomôcť. Tí po verejnej zbierke opäť získali nádej, keď im lekári ponúkli špeciálnu chemoterapiu, ktorá mohla Máriovi jeho stav aspoň zmierniť.

Mladý futbalista svoj boj o život, bohužiaľ, prehral a zo slov užialených rodičov trhá srdce: „Boli sme do posledného dychu pri ňom. Je to pre nás nesmierne ťažké.  Jediné, čo nás môže tešiť, je fakt, že momentálne už netrpí,“ dodáva uplakaný otec, ktorý spolu s mamou držal syna v náručí až do poslednej sekundy života. Úprimnú sústrasť vyjadrili chlapcovi, ktorý mal celý život pred sebou, aj kamaráti a tréner z klubu FC Slovan Galanta: „Mario, budeš nám chýbať,“ znie odkaz do neba. Posledná rozlúčka s Máriom sa uskutoční v utorok o 15-tej hodine v Sládkovičove. Rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Mário svoj boj o život prehral…
Jeho milujúci rodičia ho sprevádzali do poslednej sekundy
Mário bude chýbať aj svojim kamošom vo futbalovom klube

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook