AS Trenčín sa pred piatimi rokmi vrátil medzi slovenskú elitu vo veľkom štýle, na rozdiel od iných nováčikov nehral len o záchranu. A odvtedy sa neustále, aj napriek prestavbe tímu, len zlepšoval. No teraz by ste klub spod hradu Matúša Čáka nespoznali.

[sociallocker]Po piatom mieste zo sezóny 2011/12 prišlo tretie, druhé a aktuálne dve prvé miesta v našej lige. Klub každoročne predal nejakého kľúčového hráča, no vždy odniekiaľ vytiahol vhodnú náhradu. Viackrát sa prestupová politika klubu rozoberala, no trošku zbytočne. Klub bol z roka na rok aj napriek “stratám” suverénnejší. Až doteraz.

Trenčínu sa nepodarilo kvalifikovať do Ligy majstrov a napokon ani do Európskej ligy. A v lige má po siedmom kole tri výhry a štyri prehry. V tabuľke je na ôsmom mieste a inkasoval najviac gólov zo všetkých klubov. Náhoda? Nevydarený úvod? To ťažko. Spomeniete si na zostavu AS Trenčín spred štyroch mesiacov? Možno na všetky mená nie, no ak ste fanúšikom, tak vám mená ako Bero, van Kessel, Rabiu či Koolwijk niečo povedia. Všetci boli v zostave sezóny. Všetci boli kľúčovými hráčmi a teda tvorcami jasnej trenčianskej jazdy za titulom. A spája ich ešte jeden fakt.

Nikto z nich už v Trenčíne nie je. Rovnako tak ani Madu, Holúbek, Schet či Meierhofer. Týchto osem futbalistov, ktorí patrili k absolútnej špičke našej ligy, a ktorí mali potenciál hrať aj európske poháre klub predal, pretože prišli lukratívne ponuky, ktoré sa “nedali odmietnuť”. Rovnako ako William, Jairo, Moses, Hajradinovič či Depetris v nedávnej minulosti. Trenčín by mohol mať pri troche šťastia kvalitu na úrovni základnej fázy Ligy Majstrov.

To bol aj cieľ ázijského majiteľa La Lina:”Do roku 2018 budeme mať káder a štadión, na ktorom budeme hrať Ligu Majstrov.

Teraz má tréner v základnej zostave (nie že títo chlapci by boli starí, mnohí mali sotva 21-22 rokov) omladinu. Polovica hráčov má teraz osemnásť rokov, teda mohli by hrať dorasteneckú ligu. Aj títo chlapci sú šikovní – Šulek, Udeh, Prekop, Jančo, Kalu. Ale sú sotva dospelí, pričom tí, ktorí by ich mali “viesť” už v klube nie sú, prípadne nemajú tú kvalitu ako celé stádo, ktoré odišlo. V Trenčíne tak tréner Martin Ševela proti svojej vôli musí pracovať s kádrom, do ktorého síce prišlo opäť niekoľko zahraničných mladíkov, no napriek tomu s výrazne oslabenou zostavou.

Či sa podarí Trenčínu využiť odhadom šesť až osem miliónov eur, ktoré získali za predaj jadra tímu rozumne, nevieme. No vyzerá to tak, že buď nám všetkým padne sánka z toho, čo dosiahnu títo mladíci bez skúseností so seniorským futbalom alebo sa klub z Považia bude na lepšie tímy pozerať sotva zo stredu ligovej tabuľky.

[poll id=”33″]

Foto: Facebook
[/sociallocker]