V sobotu (24. septembra) v nočných hodinách informovala Jana Bittó Cigániková svojich voličov o šokujúcom incidente, ku ktorému malo dôjsť v jednom z bratislavských podnikov. Podľa slov poslankyne za stranu SaS ju mala fyzicky napadnúť Romana Tabák, ktorá ku kauze podala oficiálne vyjadrenie.

Medzi opozičnou poslankyňou Janou Bittó Cigánikovou (SaS) a koaličnou poslankyňou Romanou Tabák (Sme rodina) to poriadne vrie. Ako v nočných hodinách uviedla brunetka, v jednom z bratislavských podnikov malo prísť k fyzickej potýčke, ktorá bola vyvrcholením verbálnych útokov. Saskárka sa v dôsledku incidentu rozhodla podať na Romanu Tabák trestné oznámenie, nakoľko podľa vlastných slov skončila kvôli zraneniam na pohotovosti.

„Jej výkon sa jej zrejme zdal nedostatočný, tak sa po chvíli vrátila, aby mi sediacej bez slova vrazila taký úder do hlavy, aký len tenistka vie dať pravačkou,“ napísala v rozsiahlom príspevku na sociálnej sieti s tým, že skončila s bolesťami hlavy, krku a opuchnutým lícom, pričom svedkami konfliktu mali byť desiatky prítomných hostí v podniku. „Bol to obrovský trapas, mne je veľmi ľúto, že takýmto spôsobom reprezentujeme parlament. Chcem však zdôrazniť, že ten fyzický útok nebol obojstranný a že ja som sa len držala stola a čakala, kým to prejde,“ povedala pre Čas.sk poslankyňa SaS.

S odstupom hodín sa k celej situácii vyjadrila aj Romana Tabák, ktorá vidí celú situáciu absolútne rozdielne. Podľa jej slov mala byť Bittó Cigániková v „nepríčetnom stave“, urážať jej rodinu, zahnať sa jej po tvári a potom, ako jej hodila šiltovku z hlavy do miestnosti, sa plavovláska iba bránila. „Mrzí ma, že som sa nechala vyprovokovať a uštedrila jej úder, po ktorom sa ukľudnila,“ vysvetlila pre Čas.sk.

Zároveň verí v to, že jej sokyňa vyhľadá terapeuta a absolvuje test na drogy. Rovnako vyjadrila presvedčenie, že na čele parlamentného výboru nemá byť osoba, ktorá sa na verejnosti ukazuje v podnapitom stave. „Verím, že si to uvedomí a svoju predsednícku stoličku opustí skôr, ako ju parlament odvolá. Nebolo to totiž prvýkrát, keď v podnapitom stave napádala ľudí,“ dodala pre denník, kým Bittó Cigániková má podľa vlastných slov svedkov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk | Foto: FB/Romana Tabak, Janka Bittó Cigániková