Gabriela Kajtároá je redaktorkou markizáckeho spravodajstva, pričom musela neraz komunikovať s ostrieľanými politikmi, ktorí neboli vždy najpríjemnejší. Teraz však musí čeliť novej výzve, kedy musí znášať útoky zo strany mnohých občanov.

Gabriela Kajtárová v minulosti pracovala pre televíziu RTVS, no od júna 2018 je súčasťou spravodajstva v televízií Markíza. Bola tak dostatočne skúsenou redaktorkou, aby mohla viesť predvolebné diskusie či relácie venované pandémií koronavírusu.

Aj ona bola na protestoch v Bratislave, keď na novinárov zaútočili antivaxeri. 37-ročná brunetka však musí čeliť pravidelným útokom aj na sociálnej sieti. „Dotklo by sa vás to? V živote nám príde veľa nevyžiadanej spätnej väzby. Sused okomentuje náš vzhľad, známa nás ohovorí, z nádejného partnera sa vykľuje blb, ktorý nás podkopáva poznámkami. Spätná väzba je fajn, núti nás zamyslieť sa. Lenže časť z nej sú len štipľavé sliny,”  napísala, pričom zverejnila aj pár nenávistných správ.

Rodáčka z Hlohovca chcela poukázať na to, akým hejtom musia čeliť novinári či verejne činné osoby. Sama si uvedomuje, že sa dokáže vyrovnať s takou nenávisťou iba vďaka rokom praxe. Podľa jej slov ju však mrzia útoky na adresu lekárov či vedcov, ktorých spŕška nadávok zastihla nepripravených. ,,Hejty sú vždy vizitkou autora, nie adresáta. Sociálne siete sú v poslednej dobe centrom mimoriadnej nenávisti. Ja len verím, že sa ňou aktívni ľudia nenechajú zneistiť,“ dodala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Nenávistné správy od Slovákov

Zdroj: IG/gabrielakajtarova  |  Foto: IG/gabrielakajtarova, FB/Gabriela Kajtarova