Krimi Gašpar a ďalší idú do väzby: ŠOKUJÚCE detaily aj psychické zrútenie!

Gašpar a ďalší idú do väzby: ŠOKUJÚCE detaily aj psychické zrútenie!

V nedeľu rozhodol Špecializovaný trestný súd v Pezinku o väzbe viacerých vysokopostavených mužov z prostredia polície. NAKA ich zadržala ešte vo štvrtok v rámci akcie s názvom Očistec. Gašpar aj Krajmer putujú do väzby, ďalšia známa tvár sa zas psychicky zrútila.

Vo štvrtok od rána zasahovala NAKA na viacerých územiach Slovenska a v putách skončil v rámci akcie Očistec Tibor Gašpar, Robert Krajmer, Bernard Slobodník, Milan Mihálik či Peter Hraško. V nedeľu Špecializovaný trestný súd v Pezinku rozhodol o osude najbližších mesiacov pre vysokopostavených mužov polície. Portál Noviny.sk informuje, že deň sa pre nich neskončil práve najlepšie.

Skupina sa mala pravidelne stretávať v bratislavskej budove na 6. poschodí s Norbertom Bödörom a informovať sa o priebehu niektorých prípadov. Sudca však v nedeľu zobral do kolúznej a preventívnej väzby Gašpara aj Mihálika, pričom ich právny zástupca Cimmermann už podal sťažnosť. „Moji klienti vo vzťahu k rozhodnutiu ŠTS podali sťažnosť, tým pádom rozhodnutie nie je právoplatné, ale vykonateľné a bude tým pádom rozhodovať Najvyšší súd SR,“ uviedol. Následne poslal sudca do väzby aj Krajmera, pričom jeho právny zástupca Zobok na to klienta vopred pripravil. „Podľa mojich znalostí celej politicko-spoločenskej situácie, je tu veľká vôľa na tom, aby osoby obvinených boli väzobne stíhané a následne aj odsúdené bez ohľadu na to, či sa dopustili skutkov, ktoré sú im kladené za vinu,“ sťažoval sa.

Exriaditeľa NAKA Petra Hraška nemohol sudca ani vypočuť, keďže sa nachádzal v zlom stave a došlo uňho k psychickému kolapsu. „Nie je spôsobilý výsluchu, nevníma. A chcel som povedať, že vraj sa šíri po internete správa, že vraj sa pokúsil o samovraždu, čo nie je pravda. On sa normálne psychicky zrútil s tým, že ide o vážnu poruchu zdravotnú,“ upresnil advokát Hlbočan. Na situáciu okolo Gašpara zareagoval aj Robert Fico, ktorý verejne naložil Petrovi Pellegrinimu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk │ Foto: Televízia JOJ, YouTube/Aktuality.sk

Exit mobile version