V pondelok sa prehnalo cez gemerskú oblasť silné tornádo, ktoré síce trvalo len niekoľko minút, no zúfalým obyvateľom stihlo spôsobiť nemalé trápenie a škody. Obyvatelia ostali so strhnutými strechami, pričom boli poškodené aj altánky či garáže.

V pondelok zasiahla oblasť Gemera supercelárna búrka. V okrese Vranov nad Topľou vyprodukovala krúpy veľkosti až 4 centimetre, no napokon vyčíňala aj na Gemeri. Po tretej hodine poobede sa vytvorila ďalšia supercela nad Revúckou vrchovinou, ktorú taktiež zasiahli veľké krúpy, no zároveň na Slovensku zriedkavý jav – tornádo.

To najviac pocítili najmä obyvatelia Gemerskej Vsi, kde napáchalo podľa informácií portálu iMeteo aj majetkové škody. Hoci malo trvať len približne päť minút, tornádo stihlo na 100-metrovom páse strhnúť škridle zo striech, elektrické vedenia, ale i stromy. Zúfalí ľudia si našli aj zničené garáže či altánky.

Na mieste zasahovali hasiči, ktorí odstraňovali vzniknuté škody. Na internete sa okamžite objavili videá zachytávajúce vznikajúce tornádo, ako aj zábery strhnutých striech a poškodených áut. Ľudia sa len ťažko spamätávajú z toho, čo dokáže párminútový prírodný živel.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: imeteo.sk │ Foto: YouTube/iMeteo.sk, sobotnik.sk, Facebook/Martina Rožaiová/ Molčanová TV JOJ, Tv JOJ