Rokovanie na mimoriadnej parlamentnej schôdzi NR SR sa práve začalo a po ňom príde na rad aj hlasovanie poslancov o dôvere ministrovi financii Igorovi Matovičovi. Gábor Grendel už jasne naznačil, ktoré parlamentné aj mimoparlamentné strany sú za jeho odvolanie.

Aktuálne sa začalo rokovanie o vyslovení dôvery ministrovi financií Igorovi Matovičovi, ktoré iniciovala mimoparlamentná strana Hlas. Hoci mala schôdza prebiehať už v utorok večer, napokon sa kvôli nesplneniu uznášaniaschopnosti odložila na dnes. Hlas túto aktivitu označil ako zámerné zdržiavanie.

Pred stredajšou schôdzou sa Richard Sulík vyjadril so slovami, že budú ako strana SaS pri odvolávaní jednotní, no neuviedol, či Matoviča podporia alebo nie. Otázna je aj reakcia strany Za ľudí, ktorá má s ministrom taktiež spory a nedorozumenia. Šeliga však vyjadril nádej, že sa snáď nenájdu koaliční politici, ktorí „chcú povaliť vládnu koalíciu a umožniť návrat Fica a Pellegriniho“.

O tom, ako by mohlo dopadnúť dnešné hlasovanie v NR SR, však čosi naznačil Gábor Grendel z OĽaNO. Ten podľa eReportu uviedol, že na odvolaní majú záujem predovšetkým opozícia či mimoparlamentné strany. „Dnes na obed sa začne odvolávanie Igora Matoviča. Za budú poslanci Smeru, Hlasu, ĽSNS, Republiky, PS a Spolu,“ povedal na rovinu. Z jeho slov tak vyplýva, že koalícia Matoviča podrží, no či sa tak naozaj stane, sa ukáže o pár hodín.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ereport.sk │ Foto: YT/SME, TV BRATISLAVA – metropolitná TV, HNtelevízia