Grendel na rovinu: TAKTO vraj bude parlament hlasovať o Matovičovi!

Dátum:

Rokovanie na mimoriadnej parlamentnej schôdzi NR SR sa práve začalo a po ňom príde na rad aj hlasovanie poslancov o dôvere ministrovi financii Igorovi Matovičovi. Gábor Grendel už jasne naznačil, ktoré parlamentné aj mimoparlamentné strany sú za jeho odvolanie.

Aktuálne sa začalo rokovanie o vyslovení dôvery ministrovi financií Igorovi Matovičovi, ktoré iniciovala mimoparlamentná strana Hlas. Hoci mala schôdza prebiehať už v utorok večer, napokon sa kvôli nesplneniu uznášaniaschopnosti odložila na dnes. Hlas túto aktivitu označil ako zámerné zdržiavanie.

Pred stredajšou schôdzou sa Richard Sulík vyjadril so slovami, že budú ako strana SaS pri odvolávaní jednotní, no neuviedol, či Matoviča podporia alebo nie. Otázna je aj reakcia strany Za ľudí, ktorá má s ministrom taktiež spory a nedorozumenia. Šeliga však vyjadril nádej, že sa snáď nenájdu koaliční politici, ktorí „chcú povaliť vládnu koalíciu a umožniť návrat Fica a Pellegriniho“.

O tom, ako by mohlo dopadnúť dnešné hlasovanie v NR SR, však čosi naznačil Gábor Grendel z OĽaNO. Ten podľa eReportu uviedol, že na odvolaní majú záujem predovšetkým opozícia či mimoparlamentné strany. „Dnes na obed sa začne odvolávanie Igora Matoviča. Za budú poslanci Smeru, Hlasu, ĽSNS, Republiky, PS a Spolu,“ povedal na rovinu. Z jeho slov tak vyplýva, že koalícia Matoviča podrží, no či sa tak naozaj stane, sa ukáže o pár hodín.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ereport.sk │ Foto: YT/SME, TV BRATISLAVA – metropolitná TV, HNtelevízia

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...