Igor Matovič a Richard Sulík prežívajú v koaličných vzťahoch doposiaľ najvážnejšiu krízu. K obrovskému konfliktu došlo po tom, čo Sulík odišiel z rokovania krízového štábu a pred novinárov predstúpil so slovami, že nie je za zatváranie prevádzok, pokiaľ nemá všetky dáta. Matovič mu poslal ostrý odkaz.

Richard Sulík sa počas posledného ústredného krízového štábu v nedeľu po krátkom čase zodvihol zo svojej stoličky a odišiel. Jeho náhle opustenie miestnosti ako aj následná tlačová beseda vyvolali u Igora Matoviča obrovskú nevôľu. Sulík totiž vyhlásil, že je proti zatváraniu reštaurácií, divadiel aj fitnesscentier, pokiaľ nemá presné dáta, koľko ľudí sa v takýchto prevádzkach nakazilo.

Následne došlo k slovnej prestrelke politikov aj na sociálnej sieti, kde Matovič uviedol, že predseda SaS má nulové EQ. Premiér, ktorý opäť sprísnil opatrenia a snaží sa zabrániť hrozivým číslam, ktoré atakujú Česko, tak ostal poriadne sklamaný. Na jeho stranu sa pritom prikláňa aj Veronika Remišová či Roman Mikulec, ktorí by uvítali spoločný dialóg a riešenia. Matovič sa ale rozhodol adresovať Sulíkovi aj ďalšie ostré slová.

Človek, ktorý si nebol schopný v takto kritickej situácii ustúpiť zo svojho komfortu, nemá žiadne morálne právo očierňovať špičkových odborníkov, ktorí sa na pandemickej komisii aj na ústrednom krízovom štábe zaoberali touto témou,” uviedol v pondelok podľa HNonline. “Toto ja tolerovať nebudem. Toto robil od prvej vlny, podrážal nohy. Ja som ho považoval za kamaráta. Je to človek, ktorý v rozhodujúcej chvíli podrazil Slovensko. Pichol dýku do chrbta. Nemá moju dôveru ako priateľ,” pritvrdil. Matovič tiež uviedol, že strana Sloboda a Solidarita by mala zvážiť nového predsedu a Sulíka označil za sabotéra, ktorý sa vezie na Kotlebovej vlne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: hnonline.sk │ Foto: Televízia Markíza, YouTube/Igor Matovič