Do nedeľného politického duelu RTVS relácie O 5 minút 12 zavítal expremiér Peter Pellegrini a súčasný minister hospodárstva Richard Sulík. Politici si okrem iného aj pri téme dávok a PN skočili poriadne do vlasov. Sulík Pellegrinimu na rovinu povedal, aby sa hanbil.

Richard Sulík a Peter Pellegrini sa stretli počas politickej diskusie RTVS O 5 minút 12. Politici si ale opakovane skočili do vlasov pri viacerých témach. Jednou z nich bola aj oblasť dávok či pandemických PN. Sulík zdôraznil, že výška takej PN by nemala presahovať klasickú PN, napríklad pri bežnej operácií.

Pellegrini je podľa neho populista, ktorý chce len naoko rozdávať peniaze: „Peter Pellegrini je už takmer dva roky opozičný politik a myslí si, že vďaka tomu môže klamať, až sa mu z krabice od vína práši… Expremiér je preborník v rozdávaní peňazí bez toho, aby vedel, kde na to vezme. Jeho včerajšie vymýšľanie prídavkov a dávok – 300 miliónov dáme tam, 300 miliónov hentam, je toho krásnym dôkazom. A krytie na strane príjmov žiadne. Veď vidíte aj v grafe. Samozrejme, že Pellegrini vie, kde vezme peniaze, aby ich dal na príplatky deťom – vezme ich im rodičom na vyšších daniach a odvodoch. A to my nechceme dopustiť,“ uviedol na sociálnej sieti.

Sulík sa tiež obul do Pellegriniho slov o príspevkoch na obed: „To je lacné populistické takto prísť dnes do štúdia a takto lacno a populisticky hovoriť o obedoch. Hanbite sa za to! Hanbite sa!… Hovoríte, že ako premiér ste prišli s oveľa tvrdšími opatreniami. Vy keď ste boli premiérom, vy ste nevedeli, čo je covid. Päť nakazených denne? Vy ste si neodžili nič. My sme si odžili tisíce v nemocniciach. Desaťtisíce prípadov denne. Kalich horkosti sme si práve my vypili do dna. Vy neviete, čo je to manažovať covid! Neviete!“ naložil expremiérovi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Sloboda a Solidarita, RTVS │ Foto: RTVS