Je tomu len zopár hodín, čo Igor Matovič predstúpil pred Slovákov počas tlačovej konferencie, kde verejnosti oznámil, že plánuje celoplošné testovanie občanov na pandemické ochorenie koronavírus. V tom istom čase sa v uliciach Bratislavy konal protest voči nariadeniam, kde polícia musela voči prítomným zasahovať vodným delom či slzným sprejom.

V sobotu poobede celé Slovensko sledovalo situáciu pred hlavnou železničnou stanicou a Úradom vlády v Bratislave, kde prebiehali masívne protesty voči bezpečnostným protipandemickým opatreniam. Napriek núdzovému stavu a zákazu zhromažďovania sa tu skupina občanov výrazne demonštrovala, pričom neváhala útočiť fľašami, delobuchmi, či dokonca kameňmi. Celú situáciu sa snažili koordinovať policajti, ktorí boli napokon nútení použiť slzný sprej a vodné delo.

Kým verejnosť len neveriacky krútila hlavou nad videami, v ktorých dochádza k priamemu stretu medzi protestujúcimi a políciou, internetom sa začali šíriť aj omnoho šokujúcejšie záznamy. Polícia Slovenskej republiky začala intenzívne pátrať po rodičoch a troch deťoch, ktoré dospelí podporovali šíriť nenávistné slová. Kým približne 6-ročné dievčatko do megafónu s úsmevom na tvári hlásalo vulgárne slová o Matovičovi, asi 10-ročný chlapec ešte pritvrdil. „Matovič je najväčší k**ot, pochopte, že ho treba zabiť! Veď to sú riadni de*ili ako Čaputová!“ kričalo oduševnene dieťa s podporou zrejme otecka.

V tejto súvislosti momentálne vydala polícia pátranie po identite osôb vo videu z dôvodu podozrenia z ohrozovania mravnej výchovy mládeže. „Môžeme uistiť verejnosť, že polícia sa venuje aj ďalším materiálom, na základe ktorých bude iniciovať ďalšie konania,“ uviedol štátny orgán

Šokujúce video burcujúcich detí môžete vidieť >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: streamable, FB/Polícia Slovenskej republiky, Igor Matovič